Založ si blog

Biblická rozprávka o pravom náboženstve!

 

Biblická história je často napísaná prorocky (rozprávkovo), pretože jej mnohé časti majú viac ako len jednu aplikáciu alebo obrazné splnenie v nespočítateľnom prúde času! Zoberme si nateraz len jeden z mnohých biblických príkladov na vysvetlenie. Apoštol Pavol píšuc pod inšpiráciou kresťanskému zboru Galatským v prvom storočí o tých, ktorí sa stavajú na stranu moderného židovstva, alebo sa k nemu ´vracajú´, stávajú sa do beznádejnej situácie. Apoštol Pavol to vysvetľuje takto:

‘Povedzte mi, vy, ktorí chcete byť pod zákonom (Mojžiša): Či nepočujete Zákon? Napríklad je napísané, že Abrahám dostal dvoch synov, jedného zo slúžky a jedného zo slobodnej. Ale ten zo slúžky sa v skutočnosti narodil podľa tela, druhý, zo slobodnej, sľubom . Toto predstavuje symbolickú drámu; lebo tieto ženy znamenajú dve zmluvy, jednu z vrchu Sinaj (podľa zákona), ktorá vydáva deti do otroctva a ktorou je Hagar. Táto Hagar teda znamená Sinaj, vrch v Arábii, a zodpovedá dnešnému Jeruzalemu, lebo je so svojimi deťmi v otroctve. Ale Jeruzalem hore je slobodný, a on je našou matkou’.

Zákon, ktorý dal Stvoriteľ svojmu ´vyvolenému´ židovskému národu bol dokonalý, ktorý ale hriešní Izraeliti nemohli plniť. A tak sa stali ´otrokmi´ zákona a ich jediná nádej spočívala v sľúbenom Spasiteľovi, ktorým bol Ježiš Kristus. Jedine on bol schopný oslobodiť židovský národ z ´otroctva´ a z ´prekliatia´ do ktorého sa sami dostali prostredníctvom zákona, ktorý prijali od Všemohúceho Boha. Ale len tí, ktorí pochopia túto symbolickú drámu (rozprávku), porozumia pravú vieru!

Rozprávka o večnom živote človeka …

11.10.2019

Na rozdiel od väčšiny rozprávok, ktoré sa začínajú slovami ‘kde bolo, tam bolo…’ alebo podobne, táto rozprávka má definitívny začiatok! Pred 6 044 rokmi alebo v roku 4026 pred našim viac »

Najdôležitejšia informácia nedešifrovaná!

06.10.2019

Zdalo by sa, že je to ako v detektívnej rozprávke! Spácha sa zločin a dlhé tisícročia sa musí čakať na jeho rozlúštenie. Ide o večný život ľudstva! Počas tohoto dlhého obdobia sa hromaždia viac »

Rozprávka o dnešnej Babylonskej Veži

27.09.2019

Väčšina starších ľudí pozná biblickú rozprávku o Babylonskej veži. Biblia nehovorí akú formu mala. Krátky záznam hovorí: ‘Všetci ľudia na zemi hovorili jedným jazykom…vydali sa viac »

Trump

Trump: Časť amerických vojakov ostane v Sýrii

22.10.2019 07:29

Rozhodnutie Trumpa stiahnuť americké sily zo sýrsko-tureckého pohraničia si pred dvoma týždňami vyslúžilo kritiku dokonca medzi jeho vlastnými stúpencami.

Kanada / voľby /

V kanadských parlamentných voľbách podľa odhadov zvíťazili liberáli

22.10.2019 06:31

Podľa predbežných výsledkov liberáli vyhrali alebo vedú v 145 z celkovo 338 volebných obvodov, čo nebude stačiť na zostavenie väčšinovej vlády.

Japonsko / Cisár Naruhito /

Japonský cisár Naruhito oficiálne zasadol na trón

22.10.2019 06:20, aktualizované: 06:58

Japonská vláda pri tejto príležitosti vyhlásila na 22. októbra mimoriadny štátny sviatok.

Richard Sulik,

Sulík pristúpi na dohodu s Trubanom, má ale podmienku

22.10.2019 06:00

Predvolebnú dohodu o neútočení podpíšu Andrej Kiska aj Richard Sulík.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 31790x
Priemerná čítanosť článkov: 1060x

Autor blogu

Kategórie