Založ si blog

Biblická rozprávka o pravom náboženstve!

 

Biblická história je často napísaná prorocky (rozprávkovo), pretože jej mnohé časti majú viac ako len jednu aplikáciu alebo obrazné splnenie v nespočítateľnom prúde času! Zoberme si nateraz len jeden z mnohých biblických príkladov na vysvetlenie. Apoštol Pavol píšuc pod inšpiráciou kresťanskému zboru Galatským v prvom storočí o tých, ktorí sa stavajú na stranu moderného židovstva, alebo sa k nemu ´vracajú´, stávajú sa do beznádejnej situácie. Apoštol Pavol to vysvetľuje takto:

‘Povedzte mi, vy, ktorí chcete byť pod zákonom (Mojžiša): Či nepočujete Zákon? Napríklad je napísané, že Abrahám dostal dvoch synov, jedného zo slúžky a jedného zo slobodnej. Ale ten zo slúžky sa v skutočnosti narodil podľa tela, druhý, zo slobodnej, sľubom . Toto predstavuje symbolickú drámu; lebo tieto ženy znamenajú dve zmluvy, jednu z vrchu Sinaj (podľa zákona), ktorá vydáva deti do otroctva a ktorou je Hagar. Táto Hagar teda znamená Sinaj, vrch v Arábii, a zodpovedá dnešnému Jeruzalemu, lebo je so svojimi deťmi v otroctve. Ale Jeruzalem hore je slobodný, a on je našou matkou’.

Zákon, ktorý dal Stvoriteľ svojmu ´vyvolenému´ židovskému národu bol dokonalý, ktorý ale hriešní Izraeliti nemohli plniť. A tak sa stali ´otrokmi´ zákona a ich jediná nádej spočívala v sľúbenom Spasiteľovi, ktorým bol Ježiš Kristus. Jedine on bol schopný oslobodiť židovský národ z ´otroctva´ a z ´prekliatia´ do ktorého sa sami dostali prostredníctvom zákona, ktorý prijali od Všemohúceho Boha. Ale len tí, ktorí pochopia túto symbolickú drámu (rozprávku), porozumia pravú vieru!

Inšpirovaná rozprávka apoštola Jána

16.07.2019

“Videl som všetky ľudské vlády ako divé zvieratá, ktorým Diabol dal silu a veľkú právomoc. Ale posledná vláda bola dobitá a finančne skrachovala, ale zrazu akoby zázračne ožila! A viac »

Biblia ako rozprávka pre pohodlných!

30.06.2019

Mnohé cirkvi sú pripravené dať dnešnej pohodlnej generácii to, čo si praje! Aj im dokonca už pripravili Bibliu, ktorá sa dá pračítať len za 100 minút! Ako to urobili? Jednoducho zredukovali viac »

Je Epos o Gilgamešovi rovný Potope?

29.06.2019

Táto ale veľmi stará legenda-rozprávka je trocha podobná biblickej správe o Potope. Chýbajú jej však presné podrobnosti a jednoduchosť biblickej správy, a na rozdiel od Svätých Písiem viac »

Zuzana Čaputová Andrej Kiska

Lex Kiska a lex Čaputová? Necielim priamo na nikoho, hovorí Kresák

17.07.2019 16:32

Prezidenti po odchode z úradu nezvykli pokračovať v straníckej politike. S Andrejom Kiskom sa to mení. Poslanec Peter Kresák navrhuje obmedziť prezidentské výhody.

letný tábor, prázdniny

Pätnásť detí utrpelo zranenia, keď sa pod nimi prelomila hotelová terasa

17.07.2019 16:21

Žiadne z detí nemá vážne zranenie a nikto nebol ohrozený na živote.

osýpky, vakcína, striekačka, liek

Nemecká vláda schválila zákon o povinnom očkovaní proti osýpkam

17.07.2019 16:16

Minulý rok bolo na celom svete evidovaných 350 000 prípadov osýpok, čo je viac než dvojnásobok oproti roku 2017.

IMG 0180

Vrtuľníky Black Hawk pristanú ešte v tomto roku, rezort obrany ich plánuje dodatočne vyzbrojiť

17.07.2019 16:06

Slovensko si objednalo stroje ešte za predchádzajúceho vedenia rezortu obrany za viac ako 220 miliónov eur.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 18932x
Priemerná čítanosť článkov: 902x

Autor blogu

Kategórie