Založ si blog

Rozprávka o dvoch veľkých kráľoch

V čase konca určitého ľudského systému vecí povstali na scéne dvaja veľmi významní králi. V skutočnosti boli to najväčší králi, ktorí dovtedy medzi ľuďmi existovali. Určité inšpirované slová jedného všeobecne známeho proroka Najvyššieho Stvoriteľa zneli asi takto (mimochodom, ak táto rozprávka ľuďom dnes pripomína to, čo sa deje v najmocnejšej krajine sveta v súčasnosti, nech majú na zreteli, že je to len rozprávka pre pokročilých v pochopení neslýchaných skutočností):

“V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s bojovými vozmi, jazdcami a mnohými loďami, vtrhne do krajín a preženie sa nimi ako záplava. Vstúpi aj do krajiny Okrasy a mnoho krajín padne. Ale títo z jeho rúk uniknú: Edom, Moáb a poprední z Ammóncov. Rozprestrie svoju moc nad krajinami, ani Egypt neunikne. Bude vládnuť nad skrytými pokladmi, nad zlatom, striebrom a všetkými cennosťami Egypta. A Líbyjčania a Etiópčania pôjdu v jeho šľapajach”! 

Na rozdiel od rozprávok pre deti, ktorých účelom je uložiť ich ku spánku, táto rozprávka je určená pre dospelých a jej účelom je, aby duchovne zostali nanajvýš ostražití a bdelí, pretože v čase, ktorý nikto nepozná, nastane niečo neočakávané, niečo nemysliteľné a zároveň úžasne! A preto jeden dokonalý muž, ktorý vždy hovoril pravdu, a ktorého slová sa vzťahujú na dvoch kráľov z rozprávky, to zdôraznil týmito inšpirovanými, ale zároveň povzbudzujúcimi slovami: ‘Pravdivo vám hovorím…’!

Rozprávka o večnom živote človeka …

11.10.2019

Na rozdiel od väčšiny rozprávok, ktoré sa začínajú slovami ‘kde bolo, tam bolo…’ alebo podobne, táto rozprávka má definitívny začiatok! Pred 6 044 rokmi alebo v roku 4026 pred našim viac »

Najdôležitejšia informácia nedešifrovaná!

06.10.2019

Zdalo by sa, že je to ako v detektívnej rozprávke! Spácha sa zločin a dlhé tisícročia sa musí čakať na jeho rozlúštenie. Ide o večný život ľudstva! Počas tohoto dlhého obdobia sa hromaždia viac »

Rozprávka o dnešnej Babylonskej Veži

27.09.2019

Väčšina starších ľudí pozná biblickú rozprávku o Babylonskej veži. Biblia nehovorí akú formu mala. Krátky záznam hovorí: ‘Všetci ľudia na zemi hovorili jedným jazykom…vydali sa viac »

Co písala Pravda

Pravda pred 30 rokmi: Ide o návrat k súdržnosti

06.12.2019 12:00

Prečítajte si, čo písal denník Pravda pred tridsiatimi rokmi, 6. decembra 1989.

prezident Andrej Kiska dane kampan

Kiska čelí obvineniu v súvislosti s kauzou okolo KTAG

06.12.2019 11:35, aktualizované: 12:03

Kiska cez firmu KTAG platil svoju prezidentskú kampaň. Jeho firma si to vyúčtovala v nákladoch a vypýtala si od štátu vratku.

vajce, vajcia, vajicka, vajicko

Vajcia sú poslednou baštou slovenskej sebestačnosti. Na 92 %

06.12.2019 11:23

Konzumné vajcia sú poslednou komoditou živočíšnej výroby, v ktorej je Slovensko takmer sebestačné.

seniori, manželstvo, dôchodok

Od januára sa v dôchodkovom veku zohľadní aj počet vychovaných detí

06.12.2019 11:00

Strop sa bude znižovať vzhľadom na vychované deti pri ženách, ale vo výnimočných prípadoch i pri mužoch.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 34735x
Priemerná čítanosť článkov: 1120x

Autor blogu

Kategórie