Rozprávka o UK pre celý súčasný svet!

26. novembra 2020, rozpravkar, história rozprávky zázraky život zjavenia

Britská stratégia – začať konfrontáciu s Čínou a opätovné získanie kontroly nad USA a Európou! Už v uplynulom týždni predložili dve popredné britské pobočky establišmentu ‚novú‘ veľkú stratégiu pre Britániu, aby získala späť globálne vedenie prostredníctvom podriadenej Bidenovej administratívy, ktorá sa pripojí k Veľkej Británii pri zjednocovaní západu proti Číne na britský spôsob.

The Economist načrtol tento koncept v akcii z 19. novembra s názvom ‚Druhá studená vojna: Čínska stratégia, ktorú Amerika potrebuje’! A popredný britský ‚vševed‘, Policy Exchange, načrtol stratégiu do väčšej hĺbky v 53-stranovej správe zverejnenej len pred dvoma dňami pod očarujúcim názvom ‚Veľmy Britský Náklon: Ako môže Spojené Kráľovstvo ovplyvňovať strategickú súťaž medzi USA a Čínou!

Američania by sa možno mali prebudiť: Zámerom tejto navrhovanej globálnej stratégie nie je iba rozdrviť Čínu, ale aj USA, a to obnovením železného zovretia ‚špeciálneho vzťahu‘ britskej kontroly nad politikou USA, ktorý narušil prezident Donald Trump. The Economist dodáva, že zbavenie európskych občanov klamných predstavičiek z hrania sa za ‚superveľmoc‘ môže byť vedľajšou výhodou!

The Economist vysvetľuje stratégiu takto: ‚Trumpovou administratívou bolo uznanie autoritárskej hrozby z Číny. Úlohou Bidenovej administratívy bude prísť na to, čo s tým robiť. Amerika musí uzavrieť veľkú dohodu s americkými demokratickými spojencami s rovnako zmýšľajúcimi krajinami, aby spojila svoje úsilie’. Bojiskom ‚studenej vojny proti Číne‘ nebudú jadrové zbrane, ako to bolo proti SSSR!

‚Novým bojiskom sú dnes informačné technológie: polovodiče, dáta, mobilné siete 5G, internetové štandardy, umelá inteligencia (AI) a kvantové výpočty. Ale všetky tieto veci pomôžu zistiť, či Amerika alebo Čína majú nielen vojenskú výhodu, ale aj dynamickejšiu ekonomiku. Čínska komunistická strana má pravdu: ‚Technika je cestou k moci’! USA by museli pripustiť, že už nie sú dominantné, tak ako EÚ.

Sputnik cituje jedného z autorov, špecialistu na Britskú Áziu a bývalého šéfa kancelárie BBC v Pekingu, Humphreyho Hawksleyho o jeho návrhu, že ako ‚vojenská prítomnosť Spojeného Kráľovstva v regióne by posilnila špeciálne vzťahy s USA a pripravila pôdu pre rýchle rokovania o obchodnej dohode s USA, čo by znamenalo, že Spojené Kráľovstvo by bolo späť na sedadle vodiča sveta!