Založ si blog

Rozprávka o večnom živote človeka …

Na rozdiel od väčšiny rozprávok, ktoré sa začínajú slovami ‘kde bolo, tam bolo…’ alebo podobne, táto rozprávka má definitívny začiatok! Pred 6 044 rokmi alebo v roku 4026 pred našim letopočtom Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom, ktorý si dal meno Jehova (preložené do slovenského jazyka z hebrejčiny), stvoril svojho prvého pozemského syna a dal mu meno Adam. Jeho meno znamená alebo sa vzťahuje na ľudstvo všeobecne a pochádza zo slova ‘červený’ alebo aj ‘hnedý’, čo je všeobecne farba zeme. Na rozdiel od detí, ktoré sa rodia ako malé bábätká, tento Boží pozemský syn bol stvorený ako dokonalý muž v dnešných časoch okolo 40 rokov. Jeho nebeský Otec ho neusadil na púšti, ani v lese, ani na nepohostinnom mieste, ale v prekrásnej Edénskej záhrade v najkrajšej časti tejto planéty Zem v našej slnečnej sústave!

Ktorá medzi iným oplývala nespočetnými stromami najrozličnejšieho ovocia, z ktorých mohol jesť ‘do sýtosti’! Boh tam zasadil aj dva špeciálne stromy! Jeden strom sa volal ‘strom života’, z ktorého mohol jesť pod podmienkou, že nejedol zo stromu pod menom ‘strom poznania dobrého a zlého’… To preto, že aj keď Adam bol stvorený ako dokonalý ‘dospelý’ muž, nemal žiadne skúsenosti a poznatky o živote v pozemskej záhrade Edén. Podobne, ako keď milujúci otec povie malému dieťaťu: nelez na strom, lebo spadneš a ublížiš si, tak isto aj nebeský Otec láskavo varoval svojho pozemského syna Adama: ‘Zo všetkých stromov v záhrade smieš jesť do sýtosti, ale zo stromu poznania dobrého a zlého nebudeš jesť, lebo v deň, keď z neho zješ, určite zomrieš’ …

… pokračovanie rozprávky…

Najdôležitejšia informácia nedešifrovaná!

06.10.2019

Zdalo by sa, že je to ako v detektívnej rozprávke! Spácha sa zločin a dlhé tisícročia sa musí čakať na jeho rozlúštenie. Ide o večný život ľudstva! Počas tohoto dlhého obdobia sa hromaždia viac »

Rozprávka o dnešnej Babylonskej Veži

27.09.2019

Väčšina starších ľudí pozná biblickú rozprávku o Babylonskej veži. Biblia nehovorí akú formu mala. Krátky záznam hovorí: ‘Všetci ľudia na zemi hovorili jedným jazykom…vydali sa viac »

Rozprávka o tajomstve omylu a lži!

28.08.2019

‘Prosíme vás však, bratia, čo sa týka prítomnosti nášho Pána Ježiša Krista a nášho zhromažďovania sa k nemu, aby ste sa nedali rýchlo otriasť a tým odviesť od rozumného zmýšľania, viac »

Rumunsko referendum homosexuálne manželstvo vlajka dúhová

Sobáše osôb rovnakého pohlavia a interrupcie sú v Severnom Írsku legálne

22.10.2019 08:24

K zmene príslušných prísnych zákonov došlo o polnoci miestneho času (01.00 SELČ), dokedy severoírski zákonodarcovia mali možnosť zvrátiť rozhodnutie britských poslancov.

Trump

Trump: Časť amerických vojakov ostane v Sýrii

22.10.2019 07:29

Rozhodnutie Trumpa stiahnuť americké sily zo sýrsko-tureckého pohraničia si pred dvoma týždňami vyslúžilo kritiku dokonca medzi jeho vlastnými stúpencami.

Kanada / voľby /

V kanadských parlamentných voľbách podľa odhadov zvíťazili liberáli

22.10.2019 06:31

Podľa predbežných výsledkov liberáli vyhrali alebo vedú v 145 z celkovo 338 volebných obvodov, čo nebude stačiť na zostavenie väčšinovej vlády.

Japonsko / Cisár Naruhito /

Japonský cisár Naruhito oficiálne zasadol na trón

22.10.2019 06:20, aktualizované: 06:58

Japonská vláda pri tejto príležitosti vyhlásila na 22. októbra mimoriadny štátny sviatok.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 31791x
Priemerná čítanosť článkov: 1060x

Autor blogu

Kategórie