Založ si blog

Rozprávka o zemetrasení vlády chaosu!

Kedysi dávno bola dedina hneď vedľa sopky. Dedinčania trávili väčšinu času sledovaním sopky, ktorá neustále prskala, fajčila a dymila. Keď sa prvýkrát prebudili, vzhliadli k tomu. V noci sledovali lávovú žiaru proti temnej oblohe. Špeciálna skupina dedinčanov im dala pokyny, ako interpretovať sopku a ako musia žiť svoj život, aby ju propagovali.

Veľa z toho, čo dedina vyrobila, zhromaždila špeciálna trieda, ponúkajúca daň, ktorá bola údajne ponechaná na tajnom mieste na úpätí sopky (nejaká špeciálna trieda vždy žila lepšie ako všetci ostatní). Dedinčanov vystrašili neobvykle silné vrčania sopky. Špeciálna trieda by im povedala, čo si obecná bezpečnosť vyžaduje – zvyčajne vyššia ponuka daní a viac sily pre špeciálnu triedu – aby sa zabránilo erupcii!

Zapnite správy a uvidíte, že príbeh sa týka špeciálnej triedyHistorické knihy sú väčšinou kronikami špeciálnej triedy – ich vojny, machinácie, úpadky, hlúposti, až príliš vzácna múdrosť, pomníky k sebe samým a invázie a revolúcie, ktoré oni pravidelne vyrábajú. Prekračuje rámec propagandy alebo vymývania mozgov, je to jednoducho zakorenená fixácia akceptovaná prakticky každým, že pozornosť sa musí vždy venovať osobitnej triede a vláde chaosu!

Zem je búrlivá, ale je to iba predzvesť zemetrasenia Veku Chaosu. Špeciálna trieda prichádza k naratívnemu riadeniu a vláde podvodom a silou a sníva o svojich snoch o ovládnutí celej zemegule. Vražda je najvyššia kontrola – mŕtvoly neponúkajú žiadny odpor – a sú celkom ochotné zničiť svet, aby nad ním vládli. Poslednou najväčšou nádejou ľudstva je, že zemetrasenie Kráľovstva dorazí skôr, ako špeciálna trieda dokáže plne implementovať svoje vražedné návrhy.

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 77

27.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … „Kto Pravdu bude skutočne poctivo hľadať, tak ju aj nájde, kto bude klopať, tomu bude otvorené“, [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 76

15.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … Čo je to tá absolútna pravda? Hádam nie existencia neba, pekla, anjelov. To je absolútny výmysel. Pravda je [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 75

01.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): …Pokusy zosúladiť vedu s náboženstvom by zničili obe tieto disciplíny. Nie je len v tom, že náboženstvo [...]

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 351139x
Priemerná čítanosť článkov: 2208x

Autor blogu

Kategórie