Založ si blog

Sedem rokov šialenstva Nabuchodonozora!

Skutočná je táto rozprávka o siedmych rokoch Babylonského kráľa Nabuchodonozora, ktorého sen o veľmi vysokom zoťatom strome bol vysvetlený Božím prorokom Danielom. O tomto sne nás inšpirované Písmo informuje v knihe proroka Daniela vo štvrtej kapitole vo veršoch osemnásť až dvadsať tri:

“To je sen, ktorý som mal ja, kráľ Nabuchodonozor. A teraz mi ty, Baltazár, povedz jeho výklad, lebo nikto z mudrcov v mojom kráľovstve mi ho nedokázal vyložiť. Ale ty to dokážeš, lebo v tebe je duch svätých bohov.’ Daniel, ktorého meno je Baltazár, na chvíľu zmeravel hrôzou, lebo jeho myšlienky ho vydesili. Kráľ mu povedal: ‚Baltazár, nech ťa neľaká sen ani jeho výklad’. ‚Môj pane,‘ odpovedal Baltazár, ‚kiežby sa ten sen splnil na tých, čo ťa nenávidia, a jeho výklad na tvojich nepriateľoch. Strom, ktorý si videl, ktorý vyrástol a zmohutnel a jeho vrcholok siahal až k nebesiam a bolo ho vidno z celej zeme, ktorý mal nádherné lístie, mnoho ovocia a potravy pre všetkých, pod ktorým bývala divá zver a na jeho vetvách hniezdili vtáci, to si ty, kráľu, lebo si vyrástol a zosilnel. Tvoja veľkoleposť vzrástla a siaha až k nebesiam a tvoja ríša sa rozprestiera do najvzdialenejších končín zeme. A kráľ videl strážcu, svätého, ako zostupuje z nebies a hovorí: “Zotnite strom a zničte ho, ale peň aj s koreňmi nechajte v zemi uprostred poľnej trávy a nasaďte mu železné a medené obruče.” Nech ho kropí nebeská rosa a nech býva s divými zvieratami, kým nad ním neprejde sedem časov.“

Ale na základe výpočtov adventistov, ktorí prišli k záveru, že sedem časov alebo sedem symbolických prorockých rokov je v skutočnosti 2 520 doslovných rokov, začínajúc už od roku 607 pr.n.l., keď Babylonska ríša zničila Judsko, a siahajúc až do rolu 1914 n.l., keď podľa SJ Ježiš začal svoju neviditeľnú vládu z neba!

Lenže v skutočnosti táto inšpirovná biblická rozprávka sa oveľa viac vzťahuje na dnešnú svetovú veľmoc pod menom Spojené Štáty Americké, pre ktorých sa v roku 2015 začalo sedem doslovných rokov ‘šialenstva’, začínajúc s opozíciou proti D. Trumpovi ako USA prezidentovi a pokračujúc až dodnes! Tak sa zdá, že šialené časy USA zasiahnú svet!

Rozprávka o posledných dňoch sveta

12.04.2021

Jeden z najfascinujúcejších detailov o posledných dňoch súčasného sveta obsahuje kniha Božieho prorok Daniela, kde v posledných veršoch jedenástej kapitoly sa pod inšpiráciou (pod vplyvom Božej dynamickej sily) píše následovné: “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu zaútočí bojovými vozmi, svojími jazdcami a i mnohými loďami, potom vtrhne do [...]

Rozprávka o Božom večnom zámere!

07.04.2021

V podstate táto rozprávka o Božom večnom predsavzatí, ktorá bude večne slúžiť pre dobro celého stvorenia, bytostiach na nebi a aj na Zemi, by sa dala zhrnúť len týmito inšpirovanými slovami apoštola Pavla: “Ja, menší než najmenší zo všetkých svätých, som z nezaslúženej láskavosti dostal poverenie oznamovania národom dobrú správu, o Kristovom bezhraničnom [...]

Rozprávka o dvoch biblických zmluvách

29.03.2021

Zoberme si len jeden príklad, kde apoštol Pavol vysvetlil jednu časť histórie Izraelského národa ako prorockú drámu vysvetľujúcu zmenu v uctievaní Stvoriteľa pomocou nového usporiadania, ktoré začal uskutočňovať prisľúbený Mesiáš a napísal to aj nasledujúcimi slovami: ‘Napríklad je napísané, že Abrahám mal dvoch synov. Jedného mu porodila jeho slúžka, ale [...]

Londýn, Soho, Británia, koronavírus, COVID-19

ONLINE: Viedeň zostane zavretá. Čísla sú lepšie, ale nemocnice plné

13.04.2021 06:00

Aj keď sa v Rakúsku zlepšili čísla počtov nakazených, situácia v nemocniciach zostáva kritická. Uzávera Viedne sa predĺži až do mája.

otvorenie škôl, Košice

Školy sa otvárajú postupne. Čo všetko čaká rodičov a deti?

13.04.2021 06:00

V pondelok sa do lavíc vrátili prvostupniari. Na budúci týždeň by sa mali pridať aj ôsmaci a deviataci. Potom začne školské brány otvárať Covid automat.

Iran Nuclear Explainer

Izrael vraj zaútočil. Čo urobí Irán?

13.04.2021 06:00

Útok na iránske jadrové zariadenie v Natanze má fungovať ako odkaz od Izraela. Pre Teherán, Washington, ale aj krajiny Perzského zálivu.

Japonská jadrová elektráreň Fukušima

Japonsko vypustí vodu z Fukušimy do mora, Greenpeace aj rybári nesúhlasia

13.04.2021 05:30

Japonská vláda rozhodla, že začne do dvoch rokov vypúšťať do mora viac ako milión ton kontaminovanej vody z jadrovej elektrárne Fukušima.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 95984x
Priemerná čítanosť článkov: 1500x

Autor blogu

Kategórie