Založ si blog

Hovorca Britského impéria priznáva…

Alebo Dnešná Moderná Rozprávka o Britskom Impériu…

Hovorca britského impéria The Economist presadzuje myšlienku prečp to musí byť Biden! Ale Britské impérium ešte viac zvýrazňuje svoju kontrolnú úlohu v štvorročnom povstaleckom puči proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Americkej ústave v úvodníku z 29. októbra vo svojom jeden a trištvrť storočí svojom starom vlastnom časopise The Economist, s názvom ‚Americké voľby – prečo to musí byť Biden’! Úvodník sprevádza karikatúra zobrazujúca Biely dom s rozkrajanou Americkou vlajkou.

The Economist, ktorý je virulentne anti-hamiltonovský a obhajca britského systému rabovania, hovorí o Trumpovi, že ‚za posledné štyri roky opakovane znesvätil hodnoty, princípy a praktiky, vďaka ktorým sa Amerika stala útočiskom pre svojich obyvateľov a maják pre svet’! Ide o toho istého britského ekonóma, ktorý počas USA občianskej vojny na svojich stránkach podporoval pokus Konfederácie riadenej Britmi zničiť celý americký národ a zdecimovať princípy Amerického národa. Pokračuje:

‚Ako strážca amerických hodnôt, svedomia národa a amerického hlasu vo svete veľmi negatívne nedokázal splniť svoju úlohu. Čelí výlevu pokojného protestu (!) po zabití Georga Floyda, jeho inštinktom nebolo uzdravenie USA, ale zobrazenie toho ako orgie rabovania a ľavicového násilia – súčasť vzoru vyvolávania rasového napätia v Amerike! Najhlavnejšou črtou Trumpovho prezidentstva je jeho pohŕdanie pravdou. Nedá sa uveriť ničomu, čo pán Trump hovorí – vrátane jeho tvrdení, že pán Biden je skorumpovaný‘! 

Briti chcú zachrániť neokonzervatívnu kontrolu nad republikánskou stranou v Bushovej lige. ‚Ako tvrdia protitrumpovskí republikáni, Trumpismus je morálne v úpadku‘, píšu redaktori. ‚Ich strana potrebuje renesanciu. Pán Trump musí byť rázne odmietnutý‘. Za týmto účelom zverejňujú aj rozhovor s Boltonom, ktorý hovorí, že po porážke Trumpa musí existovať nová Republikánska strana a že Donald Trump je ‚bláznivý strýko, ktorý tweetuje zo suterénu‘. 

Znie to ako o J. Bidenovi, však? Bolton ale nazýva Bidena ‚charakterným mužom’. V sekcii The Economist nazvanej ‚Prezident Joe‘ vyzdvihujú kvalitu, ktorá by z Joe Bidena urobila ‚hodnotného prezidenta‘: ‚Počúva odborné rady, aj keď je to pre neho asi veľmi nepohodlné’! Počúvanie rady bez spochybňovania by bola odborná rada Mesta Londýn a Britského ministerstva zahraničia! V klamnej podpore Bidena Briti odhalili svoju politiku zmocnenia sa Bieleho domu!

Rozprávka o perpetuálnom zdroji života!

25.02.2021

Do čias Ježiša Krista v prvom storočí existoval len jeden perpetuálny alebo stály, zotrvačný, večný zdroj všetkej energie, z ktorého bol stvorený celý vesmír a naša planéta Zem so všetkým potrebným na večný (ale zároveň podmienený) život celého ľudstva. Ale podľa inšpirovanej rozprávky po svojej martyrskej smrti aj syn Jehovu Boha, Ježiš Kristus po jeho [...]

Rozprávka o Otcovi veľkého Kráľa

20.01.2021

Táto jedna z najúžasnejších rozprávok najväčšej rozprávkovej Knihy menom Biblia, hovorí o tom, ako a čo robí jeho nebeský Otec o tom, čo predpovedal pod inšpiráciou svojmu prorokovi, pomazanému izralekému kráľovi Dávidovi: ‚Jehova povedal môjmu Pánovi: Seď po mojej pravici, až kým ti nepoložím tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy’. Tieto nadčasové a [...]

Rozprávka o pravde biblickej myšlienky

13.01.2021

Je to rozprávka, ktorá bola napísaná pod inšpiráciou (neomylne) pre viac ako 2 000 rokmi, ale ktorá, tak ako i všetky rozprávky v najväčšej rozprávkovej Knihe sa ukáže v ľudskom živote vždy presná a vždy aktuálna! Bola napísaná starovekým izraelským prorokom Jeremiášom, ale v preloženom texte z originálneho jazyka hovorí takto: “Viem, Jehova, že človek nemá [...]

Charkov

"Vymeníme Slovensko za Krym". Vandali posprejovali slovenský konzulát v Charkove

05.03.2021 10:31, aktualizované: 11:06

Nápis bol odkazom na výrok premiéra Matoviča o výmene Zakarpatskej Ukrajiny za ruskú vakcínu Sputnik V, ktorý na Ukrajine vyvolal pobúrenie.

Covid-19, koronavirus, testovanie, zdravotnictvo,

Počet obetí covidu vzrástol o 105, hospitalizácie po dvoch dňoch stúpli

05.03.2021 10:00

Celkovo už koronavírusu podľahlo na Slovensku 7 665 osôb.

Vatican Pope TED Talk

Pápež František odletel na historickú návštevu Iraku

05.03.2021 09:27

Ide o jeho pápežovu zahraničnú cestu po vyše ročnej prestávke, ktorú si vynútila súčasná pandémia koronavírusu.

Testovanie v Košiciach

Na testy minie štát 140 miliónov. Zaplatilo by to ročnú prevádzku sanitiek

05.03.2021 09:00

Hoci sa pred týždňom odborníci zhodli, že je potrebná nová stratégia testovania, štát ide nakúpiť 35 miliónov testov za takmer 140 miliónov eur.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 60
Celková čítanosť: 89946x
Priemerná čítanosť článkov: 1499x

Autor blogu

Kategórie