Založ si blog

Hovorca Britského impéria priznáva…

Alebo Dnešná Moderná Rozprávka o Britskom Impériu…

Hovorca britského impéria The Economist presadzuje myšlienku prečp to musí byť Biden! Ale Britské impérium ešte viac zvýrazňuje svoju kontrolnú úlohu v štvorročnom povstaleckom puči proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Americkej ústave v úvodníku z 29. októbra vo svojom jeden a trištvrť storočí svojom starom vlastnom časopise The Economist, s názvom ‚Americké voľby – prečo to musí byť Biden’! Úvodník sprevádza karikatúra zobrazujúca Biely dom s rozkrajanou Americkou vlajkou.

The Economist, ktorý je virulentne anti-hamiltonovský a obhajca britského systému rabovania, hovorí o Trumpovi, že ‚za posledné štyri roky opakovane znesvätil hodnoty, princípy a praktiky, vďaka ktorým sa Amerika stala útočiskom pre svojich obyvateľov a maják pre svet’! Ide o toho istého britského ekonóma, ktorý počas USA občianskej vojny na svojich stránkach podporoval pokus Konfederácie riadenej Britmi zničiť celý americký národ a zdecimovať princípy Amerického národa. Pokračuje:

‚Ako strážca amerických hodnôt, svedomia národa a amerického hlasu vo svete veľmi negatívne nedokázal splniť svoju úlohu. Čelí výlevu pokojného protestu (!) po zabití Georga Floyda, jeho inštinktom nebolo uzdravenie USA, ale zobrazenie toho ako orgie rabovania a ľavicového násilia – súčasť vzoru vyvolávania rasového napätia v Amerike! Najhlavnejšou črtou Trumpovho prezidentstva je jeho pohŕdanie pravdou. Nedá sa uveriť ničomu, čo pán Trump hovorí – vrátane jeho tvrdení, že pán Biden je skorumpovaný‘! 

Briti chcú zachrániť neokonzervatívnu kontrolu nad republikánskou stranou v Bushovej lige. ‚Ako tvrdia protitrumpovskí republikáni, Trumpismus je morálne v úpadku‘, píšu redaktori. ‚Ich strana potrebuje renesanciu. Pán Trump musí byť rázne odmietnutý‘. Za týmto účelom zverejňujú aj rozhovor s Boltonom, ktorý hovorí, že po porážke Trumpa musí existovať nová Republikánska strana a že Donald Trump je ‚bláznivý strýko, ktorý tweetuje zo suterénu‘. 

Znie to ako o J. Bidenovi, však? Bolton ale nazýva Bidena ‚charakterným mužom’. V sekcii The Economist nazvanej ‚Prezident Joe‘ vyzdvihujú kvalitu, ktorá by z Joe Bidena urobila ‚hodnotného prezidenta‘: ‚Počúva odborné rady, aj keď je to pre neho asi veľmi nepohodlné’! Počúvanie rady bez spochybňovania by bola odborná rada Mesta Londýn a Britského ministerstva zahraničia! V klamnej podpore Bidena Briti odhalili svoju politiku zmocnenia sa Bieleho domu!

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 77

27.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … „Kto Pravdu bude skutočne poctivo hľadať, tak ju aj nájde, kto bude klopať, tomu bude otvorené“, [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 76

15.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … Čo je to tá absolútna pravda? Hádam nie existencia neba, pekla, anjelov. To je absolútny výmysel. Pravda je [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 75

01.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): …Pokusy zosúladiť vedu s náboženstvom by zničili obe tieto disciplíny. Nie je len v tom, že náboženstvo [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 351177x
Priemerná čítanosť článkov: 2209x

Autor blogu

Kategórie