Založ si blog

Rozprávka o perpetuálnom zdroji života!

Do čias Ježiša Krista v prvom storočí existoval len jeden perpetuálny alebo stály, zotrvačný, večný zdroj všetkej energie, z ktorého bol stvorený celý vesmír a naša planéta Zem so všetkým potrebným na večný (ale zároveň podmienený) život celého ľudstva.

Ale podľa inšpirovanej rozprávky po svojej martyrskej smrti aj syn Jehovu Boha, Ježiš Kristus po jeho vzkriesení dostal perpetuálny alebo stály, zotrvačný a večný život, inými slovami nesmrteľný život, lebo to je ten pravý význam perpetuálneho a zotrvačného života!

Je možné, aby iné bytosti okrem Stvoriteľa a jeho syna tiež získali perpetuálny život? V tomto ohľade nám Najväčšia Rozprávka vysvetľuje, že áno! V protiklade vyslovených slov Najväčšieho Protivníka perpetuálneho Boha Jehovu a všetkých ľudí, ktorí mali nádej večného života:

“Určite nezomriete. Boh vie, že v deň, keď z neho zjete, otvoria sa vám oči a budete ako Boh: budete vedieť, čo je dobré a čo zlé!” Toto boli podlo klamlivé slová ako odpoveď Satana na to, že večný život ľudí na Zemi bol podmienený poslušnosťou nedotýkania sa zakázaného stromu v Edene.

Slová: “Otvoria sa vám oči a budete ako Boh” mali skutočný význam v tom, že Stvoriteľ Jehova Boh si nemôže dovoliť alebo tolerovať, aby vo vesmíre existovali bytosti, ktoré ako on, by mali perpetuálny život a boli tiež aj oni zdrojom stáleho, zotrvačného, ale tiež večného života pre iné pozemské bytosti! 

Ale najkrajší koniec tejto rozprávky je v tom, že okrem Boha Stvoriteľa i jeho syna, Ježiša Krista Jehova Boh dá perpetuálny alebo stály, zotrvačný a večný život aj ďalším verným osobám vzatých z nedokonalého ľudstva do počtu 144 000, ktorí budú s Kristom vládnuť perpetuálne, neprestajne, večne!

Koho sa to vôbec môže týkať – rozprávka!

28.05.2021

V živote väčšiny ľudí dominuje mentálny príbeh, takže každý, kto môže tieto príbehy ovládať, ovláda ľudí. Dobrou správou je, že všetko, čo musíme urobiť, aby sme získali späť náš svet od ovládačov, je získať späť naše príbehy. Bariéra medzi nami a slobodou je tenká ako rozprávka! Tri najviac prehliadané a nedocenené aspekty ľudského stavu sú (1) [...]

Krátka rozprávka o začiatku všetkého

24.05.2021

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo bolo začiatkom všetkých vecí? Bol čas, keď nič z toho neexistovalo. Nebola zem, nebol vesmír, neboli ani anjeli, ani nebolo nebo. Po celú večnosť Jehova Boh existoval absolútne kompletný! A je úplne nemožné pochopiť takúto existenciu, pretože všetko, čo poznáme, okrem Boha, má svoj štart alebo začiatok. Aký bol teda začiatok [...]

Rozprávky – o jednoduchých pravdách!

08.05.2021

Jedna taká jednoduchá pravda je meno pravého Boha, Stvoriteľa celého vesmíru, ale i všetkých živých bytostí v ňom, anjelov na nebi a ľudí na Zemi. Zoberme si ten príklad kresťanskej modlitby, podľa samého Ježiša Krista, prvého syna Stvoriteľa: ‘Vy sa modlite takto: Náš Otče v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno…’. V evanjéliu apoštola Matúša, v kapitole [...]

Mária Kolíková / Juraj Šeliga /

Šeliga by chcel byť šéfom Za ľudí, Kolíková nerozumie kompromisnému kandidátovi

16.06.2021 16:05, aktualizované: 17:25

Pre Kolíkovú je otázka o podpore Šeligu za šéfa strany predčasná. Uviedla, že nevie prijať konštrukt kompromisného kandidáta a nevie, o aký kompromis má ísť.

hranica, kontrola, polícia, vojaci,

Polícia uplynulé dni zistila nedodržanie karantény i 39 porušení nosenia rúšok

16.06.2021 15:55

Policajti vybavili napomenutím 16 prípadov, uložili 23 pokút za 1840 eur a jeden prípad postúpili na príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva.

sud, bodor Bödör

Najvyšší súd zamietol Bödörovu žiadosť o prepustenie z väzby

16.06.2021 15:26

Norbert Bödör je vo väzbe z kolúznych a preventívnych dôvodov.

Vladimír Lengvarský

Lengvarský: Povinnosť PCR testov do detských táborov je definitívna

16.06.2021 15:13

Testy budú pre deti, ktoré v letných mesiacoch navštívia letný tábor, preplácané štátom.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 104006x
Priemerná čítanosť článkov: 1552x

Autor blogu

Kategórie