Založ si blog

Rozprávka o perpetuálnom zdroji života!

Do čias Ježiša Krista v prvom storočí existoval len jeden perpetuálny alebo stály, zotrvačný, večný zdroj všetkej energie, z ktorého bol stvorený celý vesmír a naša planéta Zem so všetkým potrebným na večný (ale zároveň podmienený) život celého ľudstva.

Ale podľa inšpirovanej rozprávky po svojej martyrskej smrti aj syn Jehovu Boha, Ježiš Kristus po jeho vzkriesení dostal perpetuálny alebo stály, zotrvačný a večný život, inými slovami nesmrteľný život, lebo to je ten pravý význam perpetuálneho a zotrvačného života!

Je možné, aby iné bytosti okrem Stvoriteľa a jeho syna tiež získali perpetuálny život? V tomto ohľade nám Najväčšia Rozprávka vysvetľuje, že áno! V protiklade vyslovených slov Najväčšieho Protivníka perpetuálneho Boha Jehovu a všetkých ľudí, ktorí mali nádej večného života:

“Určite nezomriete. Boh vie, že v deň, keď z neho zjete, otvoria sa vám oči a budete ako Boh: budete vedieť, čo je dobré a čo zlé!” Toto boli podlo klamlivé slová ako odpoveď Satana na to, že večný život ľudí na Zemi bol podmienený poslušnosťou nedotýkania sa zakázaného stromu v Edene.

Slová: “Otvoria sa vám oči a budete ako Boh” mali skutočný význam v tom, že Stvoriteľ Jehova Boh si nemôže dovoliť alebo tolerovať, aby vo vesmíre existovali bytosti, ktoré ako on, by mali perpetuálny život a boli tiež aj oni zdrojom stáleho, zotrvačného, ale tiež večného života pre iné pozemské bytosti! 

Ale najkrajší koniec tejto rozprávky je v tom, že okrem Boha Stvoriteľa i jeho syna, Ježiša Krista Jehova Boh dá perpetuálny alebo stály, zotrvačný a večný život aj ďalším verným osobám vzatých z nedokonalého ľudstva do počtu 144 000, ktorí budú s Kristom vládnuť perpetuálne, neprestajne, večne!

Rozprávka o posledných dňoch sveta

12.04.2021

Jeden z najfascinujúcejších detailov o posledných dňoch súčasného sveta obsahuje kniha Božieho prorok Daniela, kde v posledných veršoch jedenástej kapitoly sa pod inšpiráciou (pod vplyvom Božej dynamickej sily) píše následovné: “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu zaútočí bojovými vozmi, svojími jazdcami a i mnohými loďami, potom vtrhne do [...]

Rozprávka o Božom večnom zámere!

07.04.2021

V podstate táto rozprávka o Božom večnom predsavzatí, ktorá bude večne slúžiť pre dobro celého stvorenia, bytostiach na nebi a aj na Zemi, by sa dala zhrnúť len týmito inšpirovanými slovami apoštola Pavla: “Ja, menší než najmenší zo všetkých svätých, som z nezaslúženej láskavosti dostal poverenie oznamovania národom dobrú správu, o Kristovom bezhraničnom [...]

Rozprávka o dvoch biblických zmluvách

29.03.2021

Zoberme si len jeden príklad, kde apoštol Pavol vysvetlil jednu časť histórie Izraelského národa ako prorockú drámu vysvetľujúcu zmenu v uctievaní Stvoriteľa pomocou nového usporiadania, ktoré začal uskutočňovať prisľúbený Mesiáš a napísal to aj nasledujúcimi slovami: ‘Napríklad je napísané, že Abrahám mal dvoch synov. Jedného mu porodila jeho slúžka, ale [...]

Japonská jadrová elektráreň Fukušima

Japonsko vypustí vodu z Fukušimy do mora, Greenpeace aj rybári nesúhlasia

13.04.2021 05:30

Japonská vláda rozhodla, že začne do dvoch rokov vypúšťať do mora viac ako milión ton kontaminovanej vody z jadrovej elektrárne Fukušima.

Tennessee School Shooting

Na škole v Tennessee došlo k prestrelke, strieľajúci študent je mŕtvy

12.04.2021 22:53, aktualizované: 13.04.2021 04:17

V priestoroch strednej školy v Knoxville v americkom štáte Tennessee sa v pondelok strhla prestrelka s políciou.

hazz, hasiči, auto

Bratislava zápasila so silným vetrom, v meste spadlo viacero stromov

12.04.2021 20:55, aktualizované: 23:21

Hasiči zasahujú na viacerých miestach kraja.

súd v Pezinku, polícia, sprievod Imreczeho,

NAKA zasahuje v Košiciach pri akcii Nobel, zadržala pri nej podozrivú osobu

12.04.2021 20:05

Z bytu vyniesli rôzne balíky a časť z nich priamo pri bytovom dome skúmali chemici.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 95973x
Priemerná čítanosť článkov: 1500x

Autor blogu

Kategórie