Založ si blog

Rozprávky – o jednoduchých pravdách!

Jedna taká jednoduchá pravda je meno pravého Boha, Stvoriteľa celého vesmíru, ale i všetkých živých bytostí v ňom, anjelov na nebi a ľudí na Zemi. Zoberme si ten príklad kresťanskej modlitby, podľa samého Ježiša Krista, prvého syna Stvoriteľa:

‘Vy sa modlite takto: Náš Otče v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno…’. V evanjéliu apoštola Matúša, v kapitole šiestej počínajúc veršom deviatým. Aby sme mohli posvätiť Božie meno, najprv ho musíme poznať! V hebrejčine je to YHWH.

Alebo JHVH, podľa zvyku a abecedy jazyka, v ktorom sa to píše. Až dodnes najznámejšia výslovnosť v slovenčine je Jehova. Ale iné náboženstvá používajú inú formu a v každom jazyku preklad a výslovnosť má inú variáciu, podľa zvyku tej ktorej krajiny.

Zatiaľ tí, ktorí by donekonečna chceli argumentovať o správnej výslovnosti a spisovnom vyjadrení mena Boha a Stvoriteľa, Jehovu, nech si ale zoberú príklad z mena jeho syna! Základný význam mena YHVH je: ‘Stvorím všetko, čo je milé môjmu srdcu’!

Koho sa to vôbec môže týkať – rozprávka!

28.05.2021

V živote väčšiny ľudí dominuje mentálny príbeh, takže každý, kto môže tieto príbehy ovládať, ovláda ľudí. Dobrou správou je, že všetko, čo musíme urobiť, aby sme získali späť náš svet od ovládačov, je získať späť naše príbehy. Bariéra medzi nami a slobodou je tenká ako rozprávka! Tri najviac prehliadané a nedocenené aspekty ľudského stavu sú (1) [...]

Krátka rozprávka o začiatku všetkého

24.05.2021

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo bolo začiatkom všetkých vecí? Bol čas, keď nič z toho neexistovalo. Nebola zem, nebol vesmír, neboli ani anjeli, ani nebolo nebo. Po celú večnosť Jehova Boh existoval absolútne kompletný! A je úplne nemožné pochopiť takúto existenciu, pretože všetko, čo poznáme, okrem Boha, má svoj štart alebo začiatok. Aký bol teda začiatok [...]

Rozprávka o posledných dňoch sveta

12.04.2021

Jeden z najfascinujúcejších detailov o posledných dňoch súčasného sveta obsahuje kniha Božieho prorok Daniela, kde v posledných veršoch jedenástej kapitoly sa pod inšpiráciou (pod vplyvom Božej dynamickej sily) píše následovné: “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu zaútočí bojovými vozmi, svojími jazdcami a i mnohými loďami, potom vtrhne do [...]

Zuzana Čaputová

Prezidentka: Svoju zodpovednosť cítim úplne rovnako ako pri skladaní sľubu

16.06.2021 18:50

Prezidentka Čaputová si pripomenula druhé výročie svojej inaugurácie. Jej druhý rok vo funkcii ovplyvnila podľa jej slov najmä pandémia covidu a politická kríza.

Andrej Šabík

Kočnerovmu advokátovi podmienečne pozastavili výkon funkcie za motáky

16.06.2021 18:30

Disciplinárny senát uložil Andrejovi Šabíkovi aj verejné napomenutie.

Mária Kolíková / Juraj Šeliga /

Šeliga by chcel byť šéfom Za ľudí, Kolíková nerozumie kompromisnému kandidátovi

16.06.2021 16:05, aktualizované: 17:25

Pre Kolíkovú je otázka o podpore Šeligu za šéfa strany predčasná. Uviedla, že nevie prijať konštrukt kompromisného kandidáta a nevie, o aký kompromis má ísť.

hranica, kontrola, polícia, vojaci,

Polícia uplynulé dni zistila nedodržanie karantény i 39 porušení nosenia rúšok

16.06.2021 15:55

Policajti vybavili napomenutím 16 prípadov, uložili 23 pokút za 1840 eur a jeden prípad postúpili na príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 104008x
Priemerná čítanosť článkov: 1552x

Autor blogu

Kategórie