Založ si blog

Rozprávkovo o súčasnom stave sveta!

Na správne pochopenie nielen dnešnej svetovej situácie, ale aj toho, čo sa stalo v histórii celého sveta za posledných asi 6 000 rokov, musíme brať do úvahy Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom!

Presne tak, ako raz povedal Galileo Galilei: dajte mi pevný bod a pohnem Zemou, aj my dnes potrebujeme pevný bod v ľudskej histórii alebo skutočnú realitu, z ktorej môžeme vidieť súčasnú situáciu z jej hľadiska!

Hneď po svojej obetnej smrti ako dokonalý muž a tak aj člen ľudskej spoločnosti, a jeho vzkriesení, Ježiša Krista, ako teraz už nesmrteľného budúceho nebeského Kráľa v Božom kráľovstve, bolo mu povedané slovami žalmistu prorocky:

“Jehova povedal môjmu Pánovi (Kristovi): ‚Seď po mojej pravici, kým ti já sám nepoložím tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy’.” – Žalm 110:1. Čo ale asi môžu znamenať tieto inšpirované slová a ako sa vzťahujú na historickú situáciu?

Jednoducho povedané, Zvrchovaný Vládca celého vesmíru a jeho Stvoriteľ, ako Dokonalý Šachový Veľmajster, hraje politiku sveta a jeho rozvoj takým spôsobom, že i v určitý čas svet bude pripravený ako podnož pre jeho syna!

A vtedy povie svojmu synovi, nebeskému nesmrteľnému a večnému kráľovi nasledujúce inšpirované slová: “Jehova vystrie žezlo tvojej moci zo Sionu a povie: ‚Teraz choď a podmaňuj uprostred svojich nepriateľov’.“ – Žalm 110:2. 

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 52

22.09.2023

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … To znamená, keď niekto niečo tvrdí, musí to mať oporu v dôkazoch, ktoré sú overiteľné (ako môžeš [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 51

03.09.2023

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … Čo je logickejšie: Mozog človeka sa vytvoril evolúciou, pretože v konkurencie o životné prostredie a [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 50

27.08.2023

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … Ja neverím v žiadnu nadpozemskú bytosť, ktorá bez človeka nič neznamená a i tak nerobím nikomu to, čo [...]

Polizei / Hranica / Kontroly /

Migračná vlna neutícha. Nemecko zvažuje stále kontroly na hraniciach s Českom a Poľskom

22.09.2023 23:51

Nemecká ministerka však upozornila, že prísnejšie kontroly nebudú znamenať, že "neprídu žiadny žiadatelia o azyl."

morawieclk, zelenskyj

Morawiecki odkazuje Zelenskému, aby neurážal Poľsko

22.09.2023 23:20

Poľský premiér tak reagoval na Zelenského vyjadrenia na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov.

Silná búrka v hlavnom meste

Pozor na silný vietor a dážď, najmä na severe Slovenska

22.09.2023 21:19

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého i druhého stupňa.

Napolitano

Zomrel bývalý taliansky prezident Giorgio Napolitano

22.09.2023 20:46

Bol prvým talianskym prezidentom v dejinách, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 252172x
Priemerná čítanosť článkov: 1882x

Autor blogu

Kategórie