Založ si blog

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 3

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov:

Pozri si históriu aby si videl, koľko vojen, koľko zbytočných nepokojov vyvolala a ešte vyvolá tá Ježišova praktická múdrosť. Kto tu zhŕňa majetky a nevyužíva ich pre ľudí, ale len pre presadzovanie svojich pomýlených predstáv.

Sám Ježiš nenapísal ani slovo, ale jeho slová nehovoria o láske, ale o pokore k vodcovi, ktorý vlastne žiada bezpodmienečnú oddanosť. Nový zákon sa v ničom nelíši od Starého zákona len je pokryteckejší. Kto bez premýšľania uverí bude odmenený a kto nie bude stratený.

Ale toto evanjelium je odlišné od ostatných, pretože je zjavne napísané fanatikmi a to strašením z koncom sveta, o Satanovi,  o božskosti Ježiša, potrebe láske k nemu, ale aj o nenávisti k inovercom, a že len za ich prečítanie by ste mohli byť obvinený z podpory otroctva, hlúposti a xenofóbie, či rasizmu.

Mne sa srdce nezatvrdzuje, mne je váš Boh no úplne ukradnutý! A jeho tlak vyžadujúci poklonkovanie mi je odporný. Boh je akože všemocný, má iba jednu slabinu. Je súčasťou viery. Pokiaľ v neho neveríte, nemá nad vami žiadnu moc, ale žijete si spokojené bez nenávisti.

Prečo sa ateista rýpe v tom v čo neverí? Pretože on nehľadá nejakú pravdu, ale hľadá argumenty a fakty, a vo vývoji prírody. Pričom zisťuje, že pri vysvetľovaní chodu prírody naráža na balast, ktorý prírodu zahmlieva a to prítomnosťou nadprirodzených bytosti a javov….

pokračovanie

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 12

27.01.2023

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): …Nejde o to kto a kedy Nový zákon napísal – jednoznačne ide o dobré dielo – ale ide o to ako k tomuto dielu [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 10

26.01.2023

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): Boh, ktorý pozná budúcnosť, nemá žiadnu budúcnosť. Čas hraje proti vykladačom ich Boha. Jediné z čoho má [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 9

03.01.2023

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): Mimochodom v Konfuciovi sa mýliš, jeho hlavne heslo bolo „Nerob druhým to čo, nechceš aby robili tebe“ a od [...]

Zelenskyj

Zelenskyj má vystúpiť na piesňovom festivale Sanremo, v Taliansku je o tom debata

28.01.2023 06:25

V Taliansku sa zdvihla vlna odporu proti plánovanému vystúpeniu Volodymyra Zelenského na populárnom piesňovom festivale Sanremo.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Dzurinda je späť. Tentoraz však nebude strany spájať, ale požierať

28.01.2023 06:05

Expremiér viac ako víziou lepšej krajiny a snahou spájania pravice zaujal svojou nezmenenou aroganciou a chýbajúcou sebareflexiou, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.

referendum

Konsenzus na dosah: Ako zefektívniť referendum?

28.01.2023 06:00

Ďalšie neúspešné referendum ukázalo, že v slovenskej spoločnosti vyvstáva otázka efektivity a využiteľnosti tohto inštitútu. Mali by sme upraviť podmienky, za akých sa realizuje? A ak áno, tak ako?

Diviak lesný

Po Karlovej Vsi sa túlali diviaky, jedného poľovník usmrtil

27.01.2023 22:08

Na námestí sa vyskytlo niekoľko dospelých diviakov, pričom jeden bol zranený.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 173591x
Priemerná čítanosť článkov: 1887x

Autor blogu

Kategórie