Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb):
… Za to veriaci v tom majú jasno – ich nezaujíma zistená doba katastrofy, vek skameneliny, ktoré sa líšia miliónmi rokov, ich nezaujíma, že súčasne druhy živočíchov nenájdete v skamenelinách pred stovkami miliónov rokov žiadna skamenelina napr. cicavca nie je tam, kde podľa evolučného stromu cicavce ešte nemala byť…
… Ich nezaujíma, že vek Zeme je cez 4,5 mld. rokov a, že život nebol stvorený, ale pomaly od baktérií sa vyvíjal až do dnešnej podoby, ich nezaujíma, že na geograficky oddelených územiach žijú, resp. žili rastliny, či zvieratá, ktoré sú evolučne výnimočné…
… Považovať za reálne, je možno len to, čo sa dá priamo dokázať, nie v čo veríte. Veda sa od náboženstva líši prácou s faktami, namiesto hrania sa so slovami, či prispôsobovanie faktov náboženstvu. „Evolucionisté museli vyšpekulovat komplikované teorie, aby vysvětlili, proč tato suchozemská zvířata zahynula v divoké vodě“, pretože postupovali podľa zistených faktov, ktoré vy si nepripúšťate…
… Ideológie nacionalizmu a socializmu vytvorila ohromnú byrokraciu, ktorej sa doteraz nedokážeme zbaviť. Byrokracia si v súčasnosti našla vinníka v nerovnomernom rozdeľovaní ziskov a to v podobe globalizácie, čím straší spoločnosť. Pritom však globalizácia prináša svetovej populácie výrazný nárast blahobytu…
… Návrat k dobe kedy platilo za ochranu národného hospodárstva – obmedzovanie dovozu, konkurencie, blokáda obchodných ciest, clá, hrozba vojnou – nie je cesta na podporu mieru medzi národmi a ani cesta k prosperity štátu. Preto je nacionalistické heslo „cudzie nechceme, svoje si nedáme“ vo svojej podstate také hlúpe, lebo svet i Slovensko vždy napredovalo len vďaka tomu, že sme chceli čo najviac „cudzieho“…
… Kto so zdravým rozumom by popieral, že nástupom globalizácie nebudeme potrebovať i hlboké reformy? Globalizácia je ale aj kultúra vzájomných vzťahov a slobody. Nenásilný pád berlínskeho múru bol rovnako ako aj reformy Teng Siao Pinga v Číne signálom pre všetkých, že žiť v uzatvorených spoločnostiach neprináša úspech…
… Naraz sme si vedeli predstaviť, že nezávisle od našej „kultúry“ môže vzniknúť blahobyt na podklade vzájomného obchodu a prebratých produkčných metód; kontrolu nadnárodných monopolov v duchu zákonov a že rozpor medzi rastom a rovnosťou sa dá vyriešiť zákonmi namiesto „diktatúry proletariátu“ či v podobnej diktatúry podľa nadpozemskej ideológie…
… Čím skôr pochopíme globalizáciu, tým skôr budeme v stave správne zaobchádzať s prírastkami príjmov. Pretože svetské zákony vychádzajú z potreby človeka, nie z potreby byť bohu sluhom…
… pokračovanie …
Celá debata | RSS tejto debaty