Založ si blog

Rozprávka o zázračnom strome života

 

Keď Stvoriteľ usadil svojho prvého pozemského syna Adama v prekrásnej záhrade Edén, plnej všelijakých stromov s chutným ovocím, v stede tiež posadil dva veľmi špeciálne stromy. Jeden sa volal strom poznania a druhý strom života. Zo stromu poznania jemu a jeho potomstvu bolo zakázané jesť pod trestom smrti, ale zo stromu života, ktorý jemu a jeho potomstvu garantoval večný život, mohli jesť.

Lenže pod vplyvom zlého anjela, ktorý sa svojvoľne stal Satanom Diablom, najprv Eva, Adamova manželka a potom aj Adam zjedli zo zakázaného stromu! Za to ich Stvoriteľ záhrady a všetkého v nej vyhnal vonku, kde museli začať pracovať, aby sa uživili! Po čase Adam zomrel vo veku 930 rokov a jeho manželka mnoho rokov pred nim. Keďže Potopa zničila strom života, Stvoriteľ dal sľub!

Sľub, že pre poslušných ľudí stvorí nový záračný strom života, ktorý im navráti večný život, ktorý Adam pre nich stratil! Tento strom života mal byť zvláštny! Pozostával z múdrosti a poznania, skrýtých vo Svätých Písmach. Keď prišiel Stvoriteľov sľúbený Záchranca, Ježiš Kristus, ten im svojimi i slovami učeníkov vysvetlil všetko o múdrosti a potrebnom poznaní, ktoré im dali prístup k novému stromu života!

Rozprávka o žene s veľkou vierou!

23.03.2019

Bola raz jedna žena v judskej krajine. Ale táto verná žena už dlhé roky trpela veľmi bolestivým krvácaním! Hľadala lekárov a rôzne druhý liekov, aby jej pomohli s jej chorobou, lebo okrem viac »

Vyslobodení z planej rozprávky!

18.03.2019

Toto bude len veľmi krátka rozprávka, ako všetci veriaci opúšťajú dnešnú planú celosvetovú rozprávku, v ktorej vládne drak-Macoch a privádza všetkých, ktorí ho verne poslúchajú ku viac »

Rozprávka o prekliatom strome

09.03.2019

Je to o strome v záhrade Edén, kde boli stvorení Adam a Eva a z ktorého nemali jesť pod hrozbou smrti. Takže strom v skutočnosti nebol prekliaty ako taký, ale boli prekliatí ľudia, ktorí sa viac »

bajkalská, kolóna, doprava, buspruh

V sobotu nakrátko obmedzia dopravu v okolí Bajkalskej ulice v Bratislave

26.03.2019 16:04

Šoféri v hlavnom meste sa musia počas víkendu pripraviť na ďalšie dopravné obmedzenia.

Syria

K útoku na sily podporované USA v sýrskom Manbidži sa prihlásil Islamský štát

26.03.2019 15:50

K útoku došlo len niekoľko dní po vyhlásení porážky samozvaného "kalifátu" IS.

Andrej Danko

SNS chce zastaviť ratifikáciu tzv. Istanbulského dohovoru

26.03.2019 15:43

Istanbulský dohovor už v minulosti spôsobil napätie v koalícii.

Peniaze, dolár, jen, euro, libra

EÚ a Čína sa budú snažiť o férovejší svetový obchod

26.03.2019 15:43

Lídri Číny, Francúzska, Nemecka a Európskej komisie sa dohodli, že sa budú snažiť o vytvorenie férovejších pravidiel svetového obchodu.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 4792x
Priemerná čítanosť článkov: 799x

Autor blogu

Kategórie

Archív