Založ si blog

Rozprávka o zázračnom strome života

 

Keď Stvoriteľ usadil svojho prvého pozemského syna Adama v prekrásnej záhrade Edén, plnej všelijakých stromov s chutným ovocím, v stede tiež posadil dva veľmi špeciálne stromy. Jeden sa volal strom poznania a druhý strom života. Zo stromu poznania jemu a jeho potomstvu bolo zakázané jesť pod trestom smrti, ale zo stromu života, ktorý jemu a jeho potomstvu garantoval večný život, mohli jesť.

Lenže pod vplyvom zlého anjela, ktorý sa svojvoľne stal Satanom Diablom, najprv Eva, Adamova manželka a potom aj Adam zjedli zo zakázaného stromu! Za to ich Stvoriteľ záhrady a všetkého v nej vyhnal vonku, kde museli začať pracovať, aby sa uživili! Po čase Adam zomrel vo veku 930 rokov a jeho manželka mnoho rokov pred nim. Keďže Potopa zničila strom života, Stvoriteľ dal sľub!

Sľub, že pre poslušných ľudí stvorí nový záračný strom života, ktorý im navráti večný život, ktorý Adam pre nich stratil! Tento strom života mal byť zvláštny! Pozostával z múdrosti a poznania, skrýtých vo Svätých Písmach. Keď prišiel Stvoriteľov sľúbený Záchranca, Ježiš Kristus, ten im svojimi i slovami učeníkov vysvetlil všetko o múdrosti a potrebnom poznaní, ktoré im dali prístup k novému stromu života!

Rozprávka o novom stvorení pre Zem!

18.08.2019

Biblia je ako rozprávková knižka, ktorá obsahuje nielen historickú minulosť ľudstva, poukazovala do detailov dnešnú situáciu, ale hlavný jej bod je, že predpovedala skutočnú budúcnosť viac »

Rozprávka o najväčšom anjelovi!

11.08.2019

Apoštol Pavol pod inšpiráciou napísal úžasnú rozprávku o najväčšom nebeskom anjelovi Stvoriteľa: ‘Boh, ktorý už dávno hovoril našim predkom aj pri mnohých príležitostiach, ale aj viac »

Rozprávka o Samsonovi – čo znamená?

02.08.2019

Väčšina ľudí v kresťanských krajinách už od malička boli oboznámení o biblickej postave Samsona, izraelského sudcu, ktorý bol mimoriadne silný človek, ktorého moc sa skrývala v jeho viac »

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Izraelské letectvo podniklo nálety na ciele hnutia Hamas

22.08.2019 10:00

Išlo o odvetu za vypálenie rakiet z palestínskeho územia smerom na juh Izraela.

elektricka, mhd, doprava

Štrajk v prvý školský deň. Bratislavská MHD sa zastaví na tri hodiny

22.08.2019 09:50

Vodiči mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave chystajú na pondelok 2. septembra v čase od 04:00 – 07:00 výstražný štrajk.

Donald Trump

Trump: Žiadny iný prezident USA neurobil toľko pre Izrael ako ja

22.08.2019 08:58

Šéf Bieleho domu to povedal v stredu v reakcii na otázku, ktorá sa týkala jeho skoršieho výroku o amerických židoch.

Trump

Rozpočtový deficit USA na budúci rok prekročí bilión dolárov

22.08.2019 07:47

V tomto fiškálnom roku, ktorý sa skončí v septembri, deficit federálnej vlády USA podľa prognózy dosiahne 960 miliárd dolárov.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 24340x
Priemerná čítanosť článkov: 974x

Autor blogu

Kategórie