Založ si blog

Nebesia konečne získajú ľudskosť!

 

Je to jedna z najkrajších poviedok nielen z celej Biblie, ale aj celého vesmíru! Vysvetľuje úžasne geniálne prekrásnym spôsobom, ako sa Stvoriteľ, Jehova Boh, rozhodol nielen prekleniť navonok zdajúci sa rozdiel medzi Božími nebeskými a pozemskými bytosťami, ale aj dať nebeským bytostiam ľudskosť, ktorá ich večne spojí s pozemskými bytosťami, ktoré postupne budú zaľudňovať celý vesmír a budú to robiť donekonečna! V krátkosti je to vysvetlené biblickou drámou zo života starovekého izraelského kráľa Dávida v dňoch jeho starého veku a pannou menom Abišag.

“Kráľ Dávid bol teraz starý, pokročilý dní; a prikrývali ho odevmi, ale nebolo mu teplo. Tak mu jeho sluhovia povedali: Nech vyhľadajú pre môjho pána, kráľa, dievča – pannu, a bude musieť kráľa stále obsluhovať, aby sa stala jeho ošetrovateľkou; a bude ti ležať v náručí a môjmu pánovi, kráľovi, bude celkom istotne teplo. A hľadali krásne dievča po celom izraelskom území a nakoniec našli Abišag Šunamitskú a potom ju priviedli ku kráľovi. A dievča bolo mimoriadne krásne; a stala sa kráľovou ošetrovateľkou a stále ho obsluhovala, a kráľ s ňou nemal nijaký styk!”

Ale najkrajšie na tom všetkom je, že táto staroveká geniálne úžasná biblická dráma je predzvesťou lenže ešte väčšej skutočnosti, ktorá začala pomazaním Ježiša Ktista ako budúceho nesmrteľného nebeského kráľa, ktorý bude večne vládnuť na nebesiach so svojou nebeskou manželkou, ktorá bude pozostávať zo 144 000 vyvolených verných pozemských mužov a žien, ktoré v duchovnom zmysle sa na Zemi správali ako panny, zobrazené prekrásnou Abišag! A takým spôsobom Stvoriteľ spojí celú vesmírnu rodinu! Mimochodom význam mena Abišag je – “nevinnosť Otca”!

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 77

27.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … „Kto Pravdu bude skutočne poctivo hľadať, tak ju aj nájde, kto bude klopať, tomu bude otvorené“, [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 76

15.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … Čo je to tá absolútna pravda? Hádam nie existencia neba, pekla, anjelov. To je absolútny výmysel. Pravda je [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 75

01.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): …Pokusy zosúladiť vedu s náboženstvom by zničili obe tieto disciplíny. Nie je len v tom, že náboženstvo [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 351116x
Priemerná čítanosť článkov: 2208x

Autor blogu

Kategórie