Založ si blog

Rozprávka o Samsonovi – čo znamená?

 

Väčšina ľudí v kresťanských krajinách už od malička boli oboznámení o biblickej postave Samsona, izraelského sudcu, ktorý bol mimoriadne silný človek, ktorého moc sa skrývala v jeho dlhých vlasoch! Ale sa zamiloval do Dalily, ktorá ho viackrát zradila a naposledy, keď jej povedal, že jeho sila bola v jeho vlasoch, v čase, keď spal, umožnila filištínskym feudálom, aby ho spútali a uväznili, keď mu odstrihla jeho dlhé naziritské vlasy! 

“A piaty anjel zatrúbil a videl som hviezdu, ktorá spadla z neba na zem a dostal kľúč od jamy priepasti. A otvoril jamu priepasti a z jamy vystúpil dym, akoby dym z veľkej pece, a slnko i vzduch sa zatmeli dymom z tej jamy. A z dymu vyšli na zem kobylky…podoba kobyliek pripomínala kone pripravené do boja; na ich hlavách [bolo] niečo podobné korunám zo zlata a ich tváre [boli] ako ľudské tváre, vlasy však mali ako ženské vlasy..”

Rozprávka zo Zjavenia apoštola Jána hovorí o kobylkách, pomazaných bratoch Ježiša Krista, ktoré majú na hlavách koruny zo zlata (ako spolukráli nebeského archanjela, Michaela) a vlasy ako ženy (symbol ich duchovnej podriadenosti Kristovi), ktoré museli nosiť naziriti počas svojej služby! A tak, ako Samson mal silu vo vlasoch, tak predobrazil 144 000 pomazaných, ktorí budú v čase konca usmrtení Veľkým Babylónom, ktorý bude nimi zničený po ich vzkriesení na nebesia! 

Rozprávky sú po celý čas histórie ľudskej spoločnosti známe ako zdroje zázračných skutočností v každej kultúre a skoro neuveriteľných legendárnych hrdinov a hrdiniek, ktoré zachránili ľudstvo a spravodlivé osoby v nebezpečných situáciach života! Napriek tomu, že fantázie vedy len pred niekoľkými desaťročiami sa dnes stávajú skutočnosťou, tie v Biblii nebudú prijaté ako také až do samého konca, kedy už bude neskoro im uveriť ako varovným správam od Všemohúceho Stvoriteľa!

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 77

27.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … „Kto Pravdu bude skutočne poctivo hľadať, tak ju aj nájde, kto bude klopať, tomu bude otvorené“, [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 76

15.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … Čo je to tá absolútna pravda? Hádam nie existencia neba, pekla, anjelov. To je absolútny výmysel. Pravda je [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 75

01.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): …Pokusy zosúladiť vedu s náboženstvom by zničili obe tieto disciplíny. Nie je len v tom, že náboženstvo [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 351161x
Priemerná čítanosť článkov: 2209x

Autor blogu

Kategórie