Založ si blog

Rozprávka o najväčšom anjelovi!

 

Apoštol Pavol pod inšpiráciou napísal úžasnú rozprávku o najväčšom nebeskom anjelovi Stvoriteľa: ‘Boh, ktorý už dávno hovoril našim predkom aj pri mnohých príležitostiach, ale aj mnohými spôsobmi prostredníctvom prorokov, hovoril nám na konci týchto dní prostredníctvom Syna, ktorého ustanovil za dediča všetkého a prostredníctvom ktorého urobil systémy vecí…

On je odleskom jeho slávy a tiež presným znázornením jeho bytosti a udržiava všetko slovom svojej moci; potom keď spôsobil očistenie za naše hriechy, posadil sa po pravici Majestátu vo výšinách. Tak sa stal lepším ako všetci Boží anjeli do tej miery, že zdedil znamenitejšie meno, ako je ich. Napríklad, ktorému z anjelov kedy povedal: Ty si môj syn; ja som sa dnes stal tvojím otcom?…

… A opäť: Ja sám sa stanem jeho otcom a on sám sa stane mojím synom? Keď však opäť privádza svojho Prvorodeného na obývanú zem, hovorí: Nech mu vzdajú poctu všetci Boží anjeli. O jeho anjeloch tiež hovorí: On robí svojich anjelov duchmi a svojich verejných služobníkov ohnivým plameňom. Ale o Synovi: Boh bude navždy tvojím trónom a žezlo tvojho kráľovstva je žezlom priamosti’!

Rozprávka o dvoch veľkých kráľoch

17.11.2019

V čase konca určitého ľudského systému vecí povstali na scéne dvaja veľmi významní králi. V skutočnosti boli to najväčší králi, ktorí dovtedy medzi ľuďmi existovali. Určité inšpirované viac »

Rozprávka o večnom živote človeka …

11.10.2019

Na rozdiel od väčšiny rozprávok, ktoré sa začínajú slovami ‘kde bolo, tam bolo…’ alebo podobne, táto rozprávka má definitívny začiatok! Pred 6 044 rokmi alebo v roku 4026 pred našim viac »

Najdôležitejšia informácia nedešifrovaná!

06.10.2019

Zdalo by sa, že je to ako v detektívnej rozprávke! Spácha sa zločin a dlhé tisícročia sa musí čakať na jeho rozlúštenie. Ide o večný život ľudstva! Počas tohoto dlhého obdobia sa hromaždia viac »

seniori, manželstvo, dôchodok

Od januára sa v dôchodkovom veku zohľadní aj počet vychovaných detí

06.12.2019 11:00

Strop sa bude znižovať vzhľadom na vychované deti pri ženách, ale vo výnimočných prípadoch i pri mužoch.

ukrajina madarsko budapešť

Ukrajina a členstvo v NATO? Kyjev nemá v Budapešti priateľa

06.12.2019 10:00

Budapešť bude brániť zbližovaniu Kyjeva so Severoatlantickou alianciou dovtedy, kým sa nezmenia práva príslušníkov národnostných menšín.

Trump Kim Summit

Severná Kórea varovala pred novou vojnou slov s USA

06.12.2019 09:31

Tón medzi Spojenými štátmi a Severnou Kóreou sa znova zostruje.

jaroslav polaček

Stolička košického primátora sa začína triasť

06.12.2019 09:17

Polaček tvrdí, že za ním chodia poslanci s požiadavkami, ktoré sú na hrane alebo už aj za hranou zákona.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 34731x
Priemerná čítanosť článkov: 1120x

Autor blogu

Kategórie