Založ si blog

Rozprávka o možnom úspechu covid-19du!

Zen budhistická alegória-rozprávka, ktorá má pre dnešnú dobu úžasný význam! Kedysi starý múdry muž sedel pod stromom, keď prišiel epidemický boh. Múdry muž sa ho spýtal: ‘Kam ideš’? Boh epidémie odpovedal: ‘Idem do mesta a zabijem tam sto ľudí’! Na svojej spiatočnej ceste sa epidemický boh vrátil k múdremu človekovi. Múdry muž sa ho opýtal: ‘Povedal si mi, že chceš zabiť len sto ľudí. Cestovatelia mi však povedali, že zomrelo desaťtisíc’! Epidemický boh povedal: ‘Zabil som len sto. Ostatní boli zabití na základe vlastného strachu’! 

Vo veľmi rýchlom slede sa krajiny na celom svete zatvárajú kvôli obchodu a miliardy ľudí vážne narušujú životy, a to všetko kvôli strachu z COVID-19. Vlády míňajú bilióny dolárov, aby sa pokúsili obnoviť svoje ekonomiky. V Kanade však minimálne finančné inštitúcie – ktoré dostávajú leví podiel na tomto núdzovom financovaní – federálna vláda na oplátku nepožaduje, aby dočasne odpustili platby stovkám tisícov, ak nie miliónom držiteľov hypoték a malým a stredným podnikom, ktoré potrebujú nutnú pomoc skoro okamžite! Namiesto toho banky iba ponúkajú odklad platby.

Rozprávka o biblických predobrazoch – Mária

26.05.2020

Inšpirovaná správa v evanjéliu Lukáša hovorí takto o narodení Ježiša Krista v prvom storočí Márii, mladej veriacej judskej žene: ‘A tak jej anjel povedal: Neboj sa, Mária, lebo máš Božiu priazeň. Zakrátko ty otehotnieš a porodíš syna a dáš mu meno Ježiš. Stane sa skutočne veľkým a bude sa volať Syn Najvyššieho’. Keď nastal čas, aby sa Boží [...]

Rozprávka o novom Adamovi a novej Eve

17.05.2020

Pamatám si, že v minulosti niektorí ľudia často kládli otázky typu: keď Adam a Eva zhrešili v záhrade Edén, nemohol Stvoriteľ vytvoriť nového Adama a novú Evu tak, aby sa to nešťastie už nikdy opakovať nemuselo? Veľmi zaujímavá, skoro detská otázka, ale z hľadiska, že Stvoriteľ tvorí len dokonalé veci, skutočná odpoveď by bola ďaleko dlhšia, ako rozprávka, [...]

Rozprávka o Odhaliteľovi Tajomstiev

15.03.2020

Keď babylonský kráľ Nabuchodonozor dostal od Božieho proroka Daniela vysvetlenie svojho veľmi strašného a nezvyšajného sna, ktorý ho dlho trápil a ktorý jeho veštitelia a mágovia a takzvaní proroci nedokázali vysvetliť ani pod hrozbou smrti, povedal tieto historické slová: “Vtedy kráľ Nabuchodonozor padol tvárou k zemi, vzdal Danielovi poctu a prikázal, aby mu dali dar a [...]

Polícia / NAKA /

NAKA zasahuje po celom Slovensku pre daňové podvody

26.05.2020 14:48

Na zásahu sa podieľa stovka policajtov.

Včely / Včela /

SaS podporuje návrh Budaja, aby bola včela chráneným druhom živočícha

26.05.2020 14:28

Minister životného prostredia Ján Budaj plánuje spolu s ministrom pôdohospodárstva Jánom Mičovským obmedziť aj chemické postreky, ktoré poškodzujú včely.

spravodlivosť, súd, obžaloba

Za útok s granátom na chatku v Senci odsúdili objednávateľa na päť rokov

26.05.2020 13:40

Najvyšší súd tak zamietol na svojom zasadnutí odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči minuloročnému verdiktu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

Pál Csáky

Csáky potvrdil, že zavraždený exprimátor Hurbanova sa bál o život

26.05.2020 13:17

Csáky potvrdil, že Basternák sa bál o svoj život, naznačil mu, že sa "nesprával tak, ako niektorí očakávali", ale čo presne bolo v pozadí, o tom Csáky nemal detailné informácie.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 50962x
Priemerná čítanosť článkov: 1341x

Autor blogu

Kategórie