Založ si blog

Rozprávka o novom Adamovi a novej Eve

Pamatám si, že v minulosti niektorí ľudia často kládli otázky typu: keď Adam a Eva zhrešili v záhrade Edén, nemohol Stvoriteľ vytvoriť nového Adama a novú Evu tak, aby sa to nešťastie už nikdy opakovať nemuselo? Veľmi zaujímavá, skoro detská otázka, ale z hľadiska, že Stvoriteľ tvorí len dokonalé veci, skutočná odpoveď by bola ďaleko dlhšia, ako rozprávka, kotrú by som teraz v krátkosti chcel rozpovedať. Lebo Jedna definícia rozprávky zo slovníka slovenského jazyka znie takto: rozprávka je len vymyslený príbeh, ktorý je obyčajne zo života neskutočných bytostí a je plný až neuveriteľných zázračných príhod! Alebo povedané rozprávka je prenesene o niečom mimoriadne ale krásnom, príjemnom, rozprávanie, vykladanie, rozhovor, povesť, príbeh, historka’! Malým deťom rodičia zvykli rozprávať rozprávky pred spaním alebo ich čítali z rozprávkových kníh. 

Ale rozprávka o novom Adamovi a novej Eve je ďaleko, preďaleko krásnejšia a úžasnejšia, ako keby si akýkoľvek človek niekedy mohol niečo podobné predstaviť! Rozprávka, ktorú by som iba krátko chcel včetkým čitateľom rozpovedať, je inšpirovaná samým Stvoriteľom, je napísaná v jeho večnej rozprávkovej Knihe-kníh jeho vernými uctievateľmi, ktorí boli a vždy budú považovaní za Božích verných prorokov v Božom vyvolenom národe! Pod inšpiráciou jeden z mnohých jeho prorokov z prvého storočia napísal: ‘prvý človek Adam sa stal živou dušou, posledný Adam sa stal životodarným duchom’. Ten posledný Adam alebo druhý dokonalý muž, Ježiš Kristus už nemôže zhrešiť ani zomrieť, pretože sa svojou obetnou ľudskou smrťou raz a navždy stal nebeským večnym nesmrteľným životodarným duchom alebo druhou najväčšou bytosťou vesmíru! 

Druhá Eva, Ježišová večná nesmrteľná nebeská manželka, stvorená z pozemských nedokonalých, ale 144 000 verných mužov a žien, teraz už nebeská dcéra Stvoriteľa, Jehovu Boha, je zasľúbená Kristovi a teraz len čaká na ich nebeskú svadbu, na ktorú bude navždy pamätať celý vesmír počas večnosti! Je to zároveň splnenie proroctva Izaiáša: ‘tvorím nové nebesia a novú zem’! V tomto prípade nové nebesia budú tvoriť už v nebesiach oslávený Ježiš Kristu a jeho nebeská manželka pozostávajúca zo 144 000 verných Kristových následovníkov a budú večne vládnuť z neba nad ‘Novou Zemou’ pozostávajúcou z poslušného ľudstva. A na rozdiel od dnešných rozprávaok ktoré sa končia slovami: ‘a potom žili šťastne až kým nepomreli’, táto na rozdiel od už poznaných rozprávok pre deti, táto skutočná rozprávka nikdy v celej večnosti neskončí!

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 77

27.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … „Kto Pravdu bude skutočne poctivo hľadať, tak ju aj nájde, kto bude klopať, tomu bude otvorené“, [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 76

15.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … Čo je to tá absolútna pravda? Hádam nie existencia neba, pekla, anjelov. To je absolútny výmysel. Pravda je [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 75

01.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): …Pokusy zosúladiť vedu s náboženstvom by zničili obe tieto disciplíny. Nie je len v tom, že náboženstvo [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 351157x
Priemerná čítanosť článkov: 2209x

Autor blogu

Kategórie