Založ si blog

Rozprávka o novom Adamovi a novej Eve

Pamatám si, že v minulosti niektorí ľudia často kládli otázky typu: keď Adam a Eva zhrešili v záhrade Edén, nemohol Stvoriteľ vytvoriť nového Adama a novú Evu tak, aby sa to nešťastie už nikdy opakovať nemuselo? Veľmi zaujímavá, skoro detská otázka, ale z hľadiska, že Stvoriteľ tvorí len dokonalé veci, skutočná odpoveď by bola ďaleko dlhšia, ako rozprávka, kotrú by som teraz v krátkosti chcel rozpovedať. Lebo Jedna definícia rozprávky zo slovníka slovenského jazyka znie takto: rozprávka je len vymyslený príbeh, ktorý je obyčajne zo života neskutočných bytostí a je plný až neuveriteľných zázračných príhod! Alebo povedané rozprávka je prenesene o niečom mimoriadne ale krásnom, príjemnom, rozprávanie, vykladanie, rozhovor, povesť, príbeh, historka’! Malým deťom rodičia zvykli rozprávať rozprávky pred spaním alebo ich čítali z rozprávkových kníh. 

Ale rozprávka o novom Adamovi a novej Eve je ďaleko, preďaleko krásnejšia a úžasnejšia, ako keby si akýkoľvek človek niekedy mohol niečo podobné predstaviť! Rozprávka, ktorú by som iba krátko chcel včetkým čitateľom rozpovedať, je inšpirovaná samým Stvoriteľom, je napísaná v jeho večnej rozprávkovej Knihe-kníh jeho vernými uctievateľmi, ktorí boli a vždy budú považovaní za Božích verných prorokov v Božom vyvolenom národe! Pod inšpiráciou jeden z mnohých jeho prorokov z prvého storočia napísal: ‘prvý človek Adam sa stal živou dušou, posledný Adam sa stal životodarným duchom’. Ten posledný Adam alebo druhý dokonalý muž, Ježiš Kristus už nemôže zhrešiť ani zomrieť, pretože sa svojou obetnou ľudskou smrťou raz a navždy stal nebeským večnym nesmrteľným životodarným duchom alebo druhou najväčšou bytosťou vesmíru! 

Druhá Eva, Ježišová večná nesmrteľná nebeská manželka, stvorená z pozemských nedokonalých, ale 144 000 verných mužov a žien, teraz už nebeská dcéra Stvoriteľa, Jehovu Boha, je zasľúbená Kristovi a teraz len čaká na ich nebeskú svadbu, na ktorú bude navždy pamätať celý vesmír počas večnosti! Je to zároveň splnenie proroctva Izaiáša: ‘tvorím nové nebesia a novú zem’! V tomto prípade nové nebesia budú tvoriť už v nebesiach oslávený Ježiš Kristu a jeho nebeská manželka pozostávajúca zo 144 000 verných Kristových následovníkov a budú večne vládnuť z neba nad ‘Novou Zemou’ pozostávajúcou z poslušného ľudstva. A na rozdiel od dnešných rozprávaok ktoré sa končia slovami: ‘a potom žili šťastne až kým nepomreli’, táto na rozdiel od už poznaných rozprávok pre deti, táto skutočná rozprávka nikdy v celej večnosti neskončí!

Rozprávka o posledných dňoch sveta

12.04.2021

Jeden z najfascinujúcejších detailov o posledných dňoch súčasného sveta obsahuje kniha Božieho prorok Daniela, kde v posledných veršoch jedenástej kapitoly sa pod inšpiráciou (pod vplyvom Božej dynamickej sily) píše následovné: “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu zaútočí bojovými vozmi, svojími jazdcami a i mnohými loďami, potom vtrhne do [...]

Rozprávka o Božom večnom zámere!

07.04.2021

V podstate táto rozprávka o Božom večnom predsavzatí, ktorá bude večne slúžiť pre dobro celého stvorenia, bytostiach na nebi a aj na Zemi, by sa dala zhrnúť len týmito inšpirovanými slovami apoštola Pavla: “Ja, menší než najmenší zo všetkých svätých, som z nezaslúženej láskavosti dostal poverenie oznamovania národom dobrú správu, o Kristovom bezhraničnom [...]

Rozprávka o dvoch biblických zmluvách

29.03.2021

Zoberme si len jeden príklad, kde apoštol Pavol vysvetlil jednu časť histórie Izraelského národa ako prorockú drámu vysvetľujúcu zmenu v uctievaní Stvoriteľa pomocou nového usporiadania, ktoré začal uskutočňovať prisľúbený Mesiáš a napísal to aj nasledujúcimi slovami: ‘Napríklad je napísané, že Abrahám mal dvoch synov. Jedného mu porodila jeho slúžka, ale [...]

Londýn, Soho, Británia, koronavírus, COVID-19

ONLINE: Viedeň zostane zavretá. Čísla sú lepšie, ale nemocnice plné

13.04.2021 06:00

Aj keď sa v Rakúsku zlepšili čísla počtov nakazených, situácia v nemocniciach zostáva kritická. Uzávera Viedne sa predĺži až do mája.

otvorenie škôl, Košice

Školy sa otvárajú postupne. Čo všetko čaká rodičov a deti?

13.04.2021 06:00

V pondelok sa do lavíc vrátili prvostupniari. Na budúci týždeň by sa mali pridať aj ôsmaci a deviataci. Potom začne školské brány otvárať Covid automat.

Iran Nuclear Explainer

Izrael vraj zaútočil. Čo urobí Irán?

13.04.2021 06:00

Útok na iránske jadrové zariadenie v Natanze má fungovať ako odkaz od Izraela. Pre Teherán, Washington, ale aj krajiny Perzského zálivu.

Japonská jadrová elektráreň Fukušima

Japonsko vypustí vodu z Fukušimy do mora, Greenpeace aj rybári nesúhlasia

13.04.2021 05:30

Japonská vláda rozhodla, že začne do dvoch rokov vypúšťať do mora viac ako milión ton kontaminovanej vody z jadrovej elektrárne Fukušima.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 95983x
Priemerná čítanosť článkov: 1500x

Autor blogu

Kategórie