Založ si blog

Rozprávka o biblických predobrazoch – Mária

Inšpirovaná správa v evanjéliu Lukáša hovorí takto o narodení Ježiša Krista v prvom storočí Márii, mladej veriacej judskej žene: ‚A tak jej anjel povedal: Neboj sa, Mária, lebo máš Božiu priazeň. Zakrátko ty otehotnieš a porodíš syna a dáš mu meno Ježiš. Stane sa skutočne veľkým a bude sa volať Syn Najvyššieho’.
 
Keď nastal čas, aby sa Boží Syn narodil ako človek, Jehova vybral pokornú mladú ženu Máriu, aby sa stala matkou tohto výnimočného dieťaťa. Žila v bezvýznamnom meste Nazaret, ďaleko od Jeruzalema a jeho veľkolepého chrámu. Bola duchovne zmýšľajúcim človekom, čo sa neskôr prejavilo aj pri rozhovore s jej príbuznou Alžbetou.
 
Keď sa Ježiš narodil, Jehova Boh ale neoznámil túto radostnú dobrú správu žiadnému vtedy významnému hodnostárovi ani panovníkovi v Jeruzaleme či v Betleheme. Len poslal anjelov, aby sa zjavili v noci obyčajným pastierom, ktorí pásli ovce pri Betleheme. Neskôr títo pastieri navštívili novonarodené dieťatko. 
 
Predobraz je osoba, situácia alebo vec, ktorá predstavuje niečo dôležitejšie v budúcnosti. A protiobraz je osoba, situácia alebo vec, ktorú symbolizuje predobraz. Predobraz teda my môžeme nazvať aj symbolom a protiobraz realitou. Takže otázka je: koho a čoho je predobrazom narodenie Ježiša Krista?
 
Protiobrazom narodenia Ježiša Krista v prvom storočí bude to, o čom apoštol Pavol písal: ‚Lebo tvorstvo túžobne očakáva zjavenie Božích synov’! Toto zjavenie Ježiša Krista Božím synom a vzápätí tiež ich zjavenie nebude tak, ako v prvom storočí zjavené ani významným hodnostárom ani panovníkom Božieho ľudu! 
 
Lenže táto rozprávka je len čiastočnou, i keď tou najdramatickejšou časťou celovesmírnej rozprávky, ktorá už začala pred viac ako 6 000 rokmi! Začala v dokonalom záhradnom prostredí Edénu a skončí 1 000 rokov po Armagedonu, kedy nastane raz a navždy koniec zla! Potom sa ale skončí slovami: ‘a žili večne a nikdy nepomreli’!

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 77

27.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … „Kto Pravdu bude skutočne poctivo hľadať, tak ju aj nájde, kto bude klopať, tomu bude otvorené“, [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 76

15.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): … Čo je to tá absolútna pravda? Hádam nie existencia neba, pekla, anjelov. To je absolútny výmysel. Pravda je [...]

Rozprávka o neuveriteľnom tupcovi – 75

01.04.2024

Mnohé veci vo vesmíre budú večné! Jeho Stvoriteľ, hmota, anjeli, ale aj poslušní ľudia žijúci večne na rajskej Zemi. Ale niektoré veci nebudú večné! A medzi nimi sú aj tupci žijúci dnes…no posúďte sami z týchto výrokov (vrátane ich gramatických chýb): …Pokusy zosúladiť vedu s náboženstvom by zničili obe tieto disciplíny. Nie je len v tom, že náboženstvo [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 159
Celková čítanosť: 351166x
Priemerná čítanosť článkov: 2209x

Autor blogu

Kategórie