Založ si blog

Rozprávka o biblických predobrazoch – Mária

Inšpirovaná správa v evanjéliu Lukáša hovorí takto o narodení Ježiša Krista v prvom storočí Márii, mladej veriacej judskej žene: ‚A tak jej anjel povedal: Neboj sa, Mária, lebo máš Božiu priazeň. Zakrátko ty otehotnieš a porodíš syna a dáš mu meno Ježiš. Stane sa skutočne veľkým a bude sa volať Syn Najvyššieho’.
 
Keď nastal čas, aby sa Boží Syn narodil ako človek, Jehova vybral pokornú mladú ženu Máriu, aby sa stala matkou tohto výnimočného dieťaťa. Žila v bezvýznamnom meste Nazaret, ďaleko od Jeruzalema a jeho veľkolepého chrámu. Bola duchovne zmýšľajúcim človekom, čo sa neskôr prejavilo aj pri rozhovore s jej príbuznou Alžbetou.
 
Keď sa Ježiš narodil, Jehova Boh ale neoznámil túto radostnú dobrú správu žiadnému vtedy významnému hodnostárovi ani panovníkovi v Jeruzaleme či v Betleheme. Len poslal anjelov, aby sa zjavili v noci obyčajným pastierom, ktorí pásli ovce pri Betleheme. Neskôr títo pastieri navštívili novonarodené dieťatko. 
 
Predobraz je osoba, situácia alebo vec, ktorá predstavuje niečo dôležitejšie v budúcnosti. A protiobraz je osoba, situácia alebo vec, ktorú symbolizuje predobraz. Predobraz teda my môžeme nazvať aj symbolom a protiobraz realitou. Takže otázka je: koho a čoho je predobrazom narodenie Ježiša Krista?
 
Protiobrazom narodenia Ježiša Krista v prvom storočí bude to, o čom apoštol Pavol písal: ‚Lebo tvorstvo túžobne očakáva zjavenie Božích synov’! Toto zjavenie Ježiša Krista Božím synom a vzápätí tiež ich zjavenie nebude tak, ako v prvom storočí zjavené ani významným hodnostárom ani panovníkom Božieho ľudu! 
 
Lenže táto rozprávka je len čiastočnou, i keď tou najdramatickejšou časťou celovesmírnej rozprávky, ktorá už začala pred viac ako 6 000 rokmi! Začala v dokonalom záhradnom prostredí Edénu a skončí 1 000 rokov po Armagedonu, kedy nastane raz a navždy koniec zla! Potom sa ale skončí slovami: ‘a žili večne a nikdy nepomreli’!

Rozprávka o posledných dňoch sveta

12.04.2021

Jeden z najfascinujúcejších detailov o posledných dňoch súčasného sveta obsahuje kniha Božieho prorok Daniela, kde v posledných veršoch jedenástej kapitoly sa pod inšpiráciou (pod vplyvom Božej dynamickej sily) píše následovné: “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu zaútočí bojovými vozmi, svojími jazdcami a i mnohými loďami, potom vtrhne do [...]

Rozprávka o Božom večnom zámere!

07.04.2021

V podstate táto rozprávka o Božom večnom predsavzatí, ktorá bude večne slúžiť pre dobro celého stvorenia, bytostiach na nebi a aj na Zemi, by sa dala zhrnúť len týmito inšpirovanými slovami apoštola Pavla: “Ja, menší než najmenší zo všetkých svätých, som z nezaslúženej láskavosti dostal poverenie oznamovania národom dobrú správu, o Kristovom bezhraničnom [...]

Rozprávka o dvoch biblických zmluvách

29.03.2021

Zoberme si len jeden príklad, kde apoštol Pavol vysvetlil jednu časť histórie Izraelského národa ako prorockú drámu vysvetľujúcu zmenu v uctievaní Stvoriteľa pomocou nového usporiadania, ktoré začal uskutočňovať prisľúbený Mesiáš a napísal to aj nasledujúcimi slovami: ‘Napríklad je napísané, že Abrahám mal dvoch synov. Jedného mu porodila jeho slúžka, ale [...]

Londýn, Soho, Británia, koronavírus, COVID-19

ONLINE: Viedeň zostane zavretá. Čísla sú lepšie, ale nemocnice plné

13.04.2021 06:00

Aj keď sa v Rakúsku zlepšili čísla počtov nakazených, situácia v nemocniciach zostáva kritická. Uzávera Viedne sa predĺži až do mája.

otvorenie škôl, Košice

Školy sa otvárajú postupne. Čo všetko čaká rodičov a deti?

13.04.2021 06:00

V pondelok sa do lavíc vrátili prvostupniari. Na budúci týždeň by sa mali pridať aj ôsmaci a deviataci. Potom začne školské brány otvárať Covid automat.

Iran Nuclear Explainer

Izrael vraj zaútočil. Čo urobí Irán?

13.04.2021 06:00

Útok na iránske jadrové zariadenie v Natanze má fungovať ako odkaz od Izraela. Pre Teherán, Washington, ale aj krajiny Perzského zálivu.

Japonská jadrová elektráreň Fukušima

Japonsko vypustí vodu z Fukušimy do mora, Greenpeace aj rybári nesúhlasia

13.04.2021 05:30

Japonská vláda rozhodla, že začne do dvoch rokov vypúšťať do mora viac ako milión ton kontaminovanej vody z jadrovej elektrárne Fukušima.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 95985x
Priemerná čítanosť článkov: 1500x

Autor blogu

Kategórie