Založ si blog

Rozprávka o biblických predobrazoch – Mária

Inšpirovaná správa v evanjéliu Lukáša hovorí takto o narodení Ježiša Krista v prvom storočí Márii, mladej veriacej judskej žene: ‘A tak jej anjel povedal: Neboj sa, Mária, lebo máš Božiu priazeň. Zakrátko ty otehotnieš a porodíš syna a dáš mu meno Ježiš. Stane sa skutočne veľkým a bude sa volať Syn Najvyššieho’.
 
Keď nastal čas, aby sa Boží Syn narodil ako človek, Jehova vybral pokornú mladú ženu Máriu, aby sa stala matkou tohto výnimočného dieťaťa. Žila v bezvýznamnom meste Nazaret, ďaleko od Jeruzalema a jeho veľkolepého chrámu. Bola duchovne zmýšľajúcim človekom, čo sa neskôr prejavilo aj pri rozhovore s jej príbuznou Alžbetou.
 
Keď sa Ježiš narodil, Jehova Boh ale neoznámil túto radostnú dobrú správu žiadnému vtedy významnému hodnostárovi ani panovníkovi v Jeruzaleme či v Betleheme. Len poslal anjelov, aby sa zjavili v noci obyčajným pastierom, ktorí pásli ovce pri Betleheme. Neskôr títo pastieri navštívili novonarodené dieťatko. 
 
Predobraz je osoba, situácia alebo vec, ktorá predstavuje niečo dôležitejšie v budúcnosti. A protiobraz je osoba, situácia alebo vec, ktorú symbolizuje predobraz. Predobraz teda my môžeme nazvať aj symbolom a protiobraz realitou. Takže otázka je: koho a čoho je predobrazom narodenie Ježiša Krista?
 
Protiobrazom narodenia Ježiša Krista v prvom storočí bude to, o čom apoštol Pavol písal: ‘Lebo tvorstvo túžobne očakáva zjavenie Božích synov’! Toto zjavenie Ježiša Krista Božím synom a vzápätí tiež ich zjavenie nebude tak, ako v prvom storočí zjavené ani významným hodnostárom ani panovníkom Božieho ľudu! 
 
Lenže táto rozprávka je len čiastočnou, i keď tou najdramatickejšou časťou celovesmírnej rozprávky, ktorá už začala pred viac ako 6 000 rokmi! Začala v dokonalom záhradnom prostredí Edénu a skončí 1 000 rokov po Armagedonu, kedy nastane raz a navždy koniec zla! Potom sa ale skončí slovami: ‘a žili večne a nikdy nepomreli’!

Rozprávka o stvorení planéty Zem

28.06.2020

Pred mnohými tisíckami rokov naša Zemeguľa bola bez žiadnej definitívnej formy okrem toho, že bola guľatá alebo ako to opisuje Kniha-kníh: ‘Zem bola beztvárna a pustá, povrch vodnej hlbiny zahaľovala tma a Božia činná sila sa vznášala nad vodami’… Potom, pomaly, počas mnoho ďalších tisícok rokov začala pomaly nadobúdať formu a krásu a byť naplnená [...]

Rozprávka o smutnej hostórii ľudstva!

23.06.2020

Táto rozprávka začala predtým, ako Všemohúci stvoril Adama a Evu a daroval im úžasne prekrásnu záhradu v oblasti Edénu na terajšom Blízkom východe, kde vždy prevládalo neporovnateľné mierne podnebie. Obaja manželia mali pred sebou celú večnosť a ich úlohou bolo zaľudniť celú našu planétu Zem. Anielen večnosť! Mali ku svojej dispozícii celý vesmír, ale ich prvou [...]

Máme novú rozprávku od Stvoriteľa!

13.06.2020

Napriek tomu, že pôvodná Rozprávka od Stvoriteľa bola inšpirovaná a napísaná cez 40 verných jeho uctievateľov, dostali sme novú! Aj keď tá ‘stará’ je tak obsiahlá, že podľa slov Izraelského kráľa Šalamúna a proroka Izaiáša sa bude študovať aj večne bude povzbudzujúca na poučenie, vzdelávanie, usmerňovanie poslušných bytostí na Zemi i na nebi! A obsahuje [...]

pocasie-7-7-2020

Prudký pád teploty, ale chladnejšie počasie dlho nevydrží

06.07.2020 23:00

Mrholenie, dážď či len prehánky. To všetko bude možné zažiť na viacerých miestach Slovenska spolu s poklesom teplôt.

Juraj Šeliga

Dusno v koalícii. Šeliga: Brzdime a neprilievajme olej do ohňa!

06.07.2020 19:27

„Stojíme pevne za Borisom Kollárom,“ odkázal po poslaneckom klube Peter Pčolinský (Sme rodina). Pre TV Pravda sa vyjadrili aj Juraj Šeliga (Za ľudí) a Anna Zemanová (SaS).

Chorvátsko Voľby Parlamentné

Chorvátsky premiér s „koronou“ víťazstva

06.07.2020 18:08

Parlamentné voľby v Chorvátsku boli predčasné, ale pre šéfa vlády prišli v pravý čas.

pčolinský

Pčolinský: Sme rodina pevne stojí za svojím predsedom

06.07.2020 18:02

V pondelok majú na koaličnej rade hovoriť aj o tom, či Boris Kollár navrhne, aby parlament hlasoval o jeho odvolaní.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 58677x
Priemerná čítanosť článkov: 1365x

Autor blogu

Kategórie