Založ si blog

Rozprávka o UK pre celý súčasný svet!

Britská stratégia – začať konfrontáciu s Čínou a opätovné získanie kontroly nad USA a Európou! Už v uplynulom týždni predložili dve popredné britské pobočky establišmentu ‚novú‘ veľkú stratégiu pre Britániu, aby získala späť globálne vedenie prostredníctvom podriadenej Bidenovej administratívy, ktorá sa pripojí k Veľkej Británii pri zjednocovaní západu proti Číne na britský spôsob.

The Economist načrtol tento koncept v akcii z 19. novembra s názvom ‚Druhá studená vojna: Čínska stratégia, ktorú Amerika potrebuje’! A popredný britský ‚vševed‘, Policy Exchange, načrtol stratégiu do väčšej hĺbky v 53-stranovej správe zverejnenej len pred dvoma dňami pod očarujúcim názvom ‚Veľmy Britský Náklon: Ako môže Spojené Kráľovstvo ovplyvňovať strategickú súťaž medzi USA a Čínou!

Američania by sa možno mali prebudiť: Zámerom tejto navrhovanej globálnej stratégie nie je iba rozdrviť Čínu, ale aj USA, a to obnovením železného zovretia ‚špeciálneho vzťahu‘ britskej kontroly nad politikou USA, ktorý narušil prezident Donald Trump. The Economist dodáva, že zbavenie európskych občanov klamných predstavičiek z hrania sa za ‚superveľmoc‘ môže byť vedľajšou výhodou!

The Economist vysvetľuje stratégiu takto: ‚Trumpovou administratívou bolo uznanie autoritárskej hrozby z Číny. Úlohou Bidenovej administratívy bude prísť na to, čo s tým robiť. Amerika musí uzavrieť veľkú dohodu s americkými demokratickými spojencami s rovnako zmýšľajúcimi krajinami, aby spojila svoje úsilie’. Bojiskom ‚studenej vojny proti Číne‘ nebudú jadrové zbrane, ako to bolo proti SSSR!

‚Novým bojiskom sú dnes informačné technológie: polovodiče, dáta, mobilné siete 5G, internetové štandardy, umelá inteligencia (AI) a kvantové výpočty. Ale všetky tieto veci pomôžu zistiť, či Amerika alebo Čína majú nielen vojenskú výhodu, ale aj dynamickejšiu ekonomiku. Čínska komunistická strana má pravdu: ‚Technika je cestou k moci’! USA by museli pripustiť, že už nie sú dominantné, tak ako EÚ.

Sputnik cituje jedného z autorov, špecialistu na Britskú Áziu a bývalého šéfa kancelárie BBC v Pekingu, Humphreyho Hawksleyho o jeho návrhu, že ako ‚vojenská prítomnosť Spojeného Kráľovstva v regióne by posilnila špeciálne vzťahy s USA a pripravila pôdu pre rýchle rokovania o obchodnej dohode s USA, čo by znamenalo, že Spojené Kráľovstvo by bolo späť na sedadle vodiča sveta!

Rozprávka o perpetuálnom zdroji života!

25.02.2021

Do čias Ježiša Krista v prvom storočí existoval len jeden perpetuálny alebo stály, zotrvačný, večný zdroj všetkej energie, z ktorého bol stvorený celý vesmír a naša planéta Zem so všetkým potrebným na večný (ale zároveň podmienený) život celého ľudstva. Ale podľa inšpirovanej rozprávky po svojej martyrskej smrti aj syn Jehovu Boha, Ježiš Kristus po jeho [...]

Rozprávka o Otcovi veľkého Kráľa

20.01.2021

Táto jedna z najúžasnejších rozprávok najväčšej rozprávkovej Knihy menom Biblia, hovorí o tom, ako a čo robí jeho nebeský Otec o tom, čo predpovedal pod inšpiráciou svojmu prorokovi, pomazanému izralekému kráľovi Dávidovi: ‚Jehova povedal môjmu Pánovi: Seď po mojej pravici, až kým ti nepoložím tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy’. Tieto nadčasové a [...]

Rozprávka o pravde biblickej myšlienky

13.01.2021

Je to rozprávka, ktorá bola napísaná pod inšpiráciou (neomylne) pre viac ako 2 000 rokmi, ale ktorá, tak ako i všetky rozprávky v najväčšej rozprávkovej Knihe sa ukáže v ľudskom živote vždy presná a vždy aktuálna! Bola napísaná starovekým izraelským prorokom Jeremiášom, ale v preloženom texte z originálneho jazyka hovorí takto: “Viem, Jehova, že človek nemá [...]

Charkov

"Vymeníme Slovensko za Krym". Vandali posprejovali slovenský konzulát v Charkove

05.03.2021 10:31

Nápis bol odkazom na výrok premiéra Matoviča o výmene Zakarpatskej Ukrajiny za ruskú vakcínu Sputnik V, ktorý na Ukrajine vyvolal pobúrenie.

Covid-19, koronavirus, testovanie, zdravotnictvo,

Počet obetí covidu vzrástol o 105, hospitalizácie po dvoch dňoch stúpli

05.03.2021 10:00

Celkovo už koronavírusu podľahlo na Slovensku 7 665 osôb.

Vatican Pope TED Talk

Pápež František odletel na historickú návštevu Iraku

05.03.2021 09:27

Ide o jeho pápežovu zahraničnú cestu po vyše ročnej prestávke, ktorú si vynútila súčasná pandémia koronavírusu.

Testovanie v Košiciach

Na testy minie štát 140 miliónov. Zaplatilo by to ročnú prevádzku sanitiek

05.03.2021 09:00

Hoci sa pred týždňom odborníci zhodli, že je potrebná nová stratégia testovania, štát ide nakúpiť 35 miliónov testov za takmer 140 miliónov eur.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 60
Celková čítanosť: 89941x
Priemerná čítanosť článkov: 1499x

Autor blogu

Kategórie