Založ si blog

Rozprávka o UK pre celý súčasný svet!

Britská stratégia – začať konfrontáciu s Čínou a opätovné získanie kontroly nad USA a Európou! Už v uplynulom týždni predložili dve popredné britské pobočky establišmentu ‚novú‘ veľkú stratégiu pre Britániu, aby získala späť globálne vedenie prostredníctvom podriadenej Bidenovej administratívy, ktorá sa pripojí k Veľkej Británii pri zjednocovaní západu proti Číne na britský spôsob.

The Economist načrtol tento koncept v akcii z 19. novembra s názvom ‚Druhá studená vojna: Čínska stratégia, ktorú Amerika potrebuje’! A popredný britský ‚vševed‘, Policy Exchange, načrtol stratégiu do väčšej hĺbky v 53-stranovej správe zverejnenej len pred dvoma dňami pod očarujúcim názvom ‚Veľmy Britský Náklon: Ako môže Spojené Kráľovstvo ovplyvňovať strategickú súťaž medzi USA a Čínou!

Američania by sa možno mali prebudiť: Zámerom tejto navrhovanej globálnej stratégie nie je iba rozdrviť Čínu, ale aj USA, a to obnovením železného zovretia ‚špeciálneho vzťahu‘ britskej kontroly nad politikou USA, ktorý narušil prezident Donald Trump. The Economist dodáva, že zbavenie európskych občanov klamných predstavičiek z hrania sa za ‚superveľmoc‘ môže byť vedľajšou výhodou!

The Economist vysvetľuje stratégiu takto: ‚Trumpovou administratívou bolo uznanie autoritárskej hrozby z Číny. Úlohou Bidenovej administratívy bude prísť na to, čo s tým robiť. Amerika musí uzavrieť veľkú dohodu s americkými demokratickými spojencami s rovnako zmýšľajúcimi krajinami, aby spojila svoje úsilie’. Bojiskom ‚studenej vojny proti Číne‘ nebudú jadrové zbrane, ako to bolo proti SSSR!

‚Novým bojiskom sú dnes informačné technológie: polovodiče, dáta, mobilné siete 5G, internetové štandardy, umelá inteligencia (AI) a kvantové výpočty. Ale všetky tieto veci pomôžu zistiť, či Amerika alebo Čína majú nielen vojenskú výhodu, ale aj dynamickejšiu ekonomiku. Čínska komunistická strana má pravdu: ‚Technika je cestou k moci’! USA by museli pripustiť, že už nie sú dominantné, tak ako EÚ.

Sputnik cituje jedného z autorov, špecialistu na Britskú Áziu a bývalého šéfa kancelárie BBC v Pekingu, Humphreyho Hawksleyho o jeho návrhu, že ako ‚vojenská prítomnosť Spojeného Kráľovstva v regióne by posilnila špeciálne vzťahy s USA a pripravila pôdu pre rýchle rokovania o obchodnej dohode s USA, čo by znamenalo, že Spojené Kráľovstvo by bolo späť na sedadle vodiča sveta!

Rozprávka o posledných dňoch sveta

12.04.2021

Jeden z najfascinujúcejších detailov o posledných dňoch súčasného sveta obsahuje kniha Božieho prorok Daniela, kde v posledných veršoch jedenástej kapitoly sa pod inšpiráciou (pod vplyvom Božej dynamickej sily) píše následovné: “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu zaútočí bojovými vozmi, svojími jazdcami a i mnohými loďami, potom vtrhne do [...]

Rozprávka o Božom večnom zámere!

07.04.2021

V podstate táto rozprávka o Božom večnom predsavzatí, ktorá bude večne slúžiť pre dobro celého stvorenia, bytostiach na nebi a aj na Zemi, by sa dala zhrnúť len týmito inšpirovanými slovami apoštola Pavla: “Ja, menší než najmenší zo všetkých svätých, som z nezaslúženej láskavosti dostal poverenie oznamovania národom dobrú správu, o Kristovom bezhraničnom [...]

Rozprávka o dvoch biblických zmluvách

29.03.2021

Zoberme si len jeden príklad, kde apoštol Pavol vysvetlil jednu časť histórie Izraelského národa ako prorockú drámu vysvetľujúcu zmenu v uctievaní Stvoriteľa pomocou nového usporiadania, ktoré začal uskutočňovať prisľúbený Mesiáš a napísal to aj nasledujúcimi slovami: ‘Napríklad je napísané, že Abrahám mal dvoch synov. Jedného mu porodila jeho slúžka, ale [...]

Očkovanie / Koronavírus / Covid /

Slovensko je piate v prepočte obetí koronavírusu za posledné dva týždne

07.05.2021 12:32

V počte obetí na jeden milión obyvateľov za posledné dva týždne je Slovensko na piatom mieste, prvé bolo Maďarsko.

Mária Patakyová

Ombudsmanka skritizovala pandemické opatrenia. Poslanci jej správu odmietli

07.05.2021 11:38

Parlament neschválil správu ombudsmanky, v ktorej kritizovala pandemické opatrenia, ktoré zasiahli do ľudských práv a slobôd.

Mária Kolíková, Igor Matovič, Eduard Heger, parlament

Matovič váha s podporou Kolíkovej. Pre jej brata

07.05.2021 11:22, aktualizované: 13:37

Klub OĽANO zaujímalo obstarávanie v súvislosti s budovou, kde sídli rezort ministerky Kolíkovej. Nevedela, že tam bol zapojený aj spoločník jej brata.

Kriminalna policia

Pozrite si ako vyzerá nelegálny tabak za milión eur

07.05.2021 11:02

Ministerstvo financií a Kriminálny úrad finančnej správy zverejnili na svojich sociálnych sieťach video priamo zo záchytu veľkého množstva tabaku pri akcii Sušina.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 98035x
Priemerná čítanosť článkov: 1532x

Autor blogu

Kategórie