Založ si blog

Rozprávka o UK pre celý súčasný svet!

Britská stratégia – začať konfrontáciu s Čínou a opätovné získanie kontroly nad USA a Európou! Už v uplynulom týždni predložili dve popredné britské pobočky establišmentu ‚novú‘ veľkú stratégiu pre Britániu, aby získala späť globálne vedenie prostredníctvom podriadenej Bidenovej administratívy, ktorá sa pripojí k Veľkej Británii pri zjednocovaní západu proti Číne na britský spôsob.

The Economist načrtol tento koncept v akcii z 19. novembra s názvom ‚Druhá studená vojna: Čínska stratégia, ktorú Amerika potrebuje’! A popredný britský ‚vševed‘, Policy Exchange, načrtol stratégiu do väčšej hĺbky v 53-stranovej správe zverejnenej len pred dvoma dňami pod očarujúcim názvom ‚Veľmy Britský Náklon: Ako môže Spojené Kráľovstvo ovplyvňovať strategickú súťaž medzi USA a Čínou!

Američania by sa možno mali prebudiť: Zámerom tejto navrhovanej globálnej stratégie nie je iba rozdrviť Čínu, ale aj USA, a to obnovením železného zovretia ‚špeciálneho vzťahu‘ britskej kontroly nad politikou USA, ktorý narušil prezident Donald Trump. The Economist dodáva, že zbavenie európskych občanov klamných predstavičiek z hrania sa za ‚superveľmoc‘ môže byť vedľajšou výhodou!

The Economist vysvetľuje stratégiu takto: ‚Trumpovou administratívou bolo uznanie autoritárskej hrozby z Číny. Úlohou Bidenovej administratívy bude prísť na to, čo s tým robiť. Amerika musí uzavrieť veľkú dohodu s americkými demokratickými spojencami s rovnako zmýšľajúcimi krajinami, aby spojila svoje úsilie’. Bojiskom ‚studenej vojny proti Číne‘ nebudú jadrové zbrane, ako to bolo proti SSSR!

‚Novým bojiskom sú dnes informačné technológie: polovodiče, dáta, mobilné siete 5G, internetové štandardy, umelá inteligencia (AI) a kvantové výpočty. Ale všetky tieto veci pomôžu zistiť, či Amerika alebo Čína majú nielen vojenskú výhodu, ale aj dynamickejšiu ekonomiku. Čínska komunistická strana má pravdu: ‚Technika je cestou k moci’! USA by museli pripustiť, že už nie sú dominantné, tak ako EÚ.

Sputnik cituje jedného z autorov, špecialistu na Britskú Áziu a bývalého šéfa kancelárie BBC v Pekingu, Humphreyho Hawksleyho o jeho návrhu, že ako ‚vojenská prítomnosť Spojeného Kráľovstva v regióne by posilnila špeciálne vzťahy s USA a pripravila pôdu pre rýchle rokovania o obchodnej dohode s USA, čo by znamenalo, že Spojené Kráľovstvo by bolo späť na sedadle vodiča sveta!

Rozprávka o Otcovi veľkého Kráľa

20.01.2021

Táto jedna z najúžasnejších rozprávok najväčšej rozprávkovej Knihy menom Biblia, hovorí o tom, ako a čo robí jeho nebeský Otec o tom, čo predpovedal pod inšpiráciou svojmu prorokovi, pomazanému izralekému kráľovi Dávidovi: ‚Jehova povedal môjmu Pánovi: Seď po mojej pravici, až kým ti nepoložím tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy’. Tieto nadčasové a [...]

Rozprávka o pravde biblickej myšlienky

13.01.2021

Je to rozprávka, ktorá bola napísaná pod inšpiráciou (neomylne) pre viac ako 2 000 rokmi, ale ktorá, tak ako i všetky rozprávky v najväčšej rozprávkovej Knihe sa ukáže v ľudskom živote vždy presná a vždy aktuálna! Bola napísaná starovekým izraelským prorokom Jeremiášom, ale v preloženom texte z originálneho jazyka hovorí takto: “Viem, Jehova, že človek nemá [...]

Rozprávka o Stvoriteľovi rozprávok

12.12.2020

Najsamprvšia a najkrajšia zo všetkých rozprávok, ktoré kedy boli napísané v celej histórii ľudstva sa začína slovami: “Na počiatku Boh stvoril nebo a zem”! Týchto sedem slov (aspoň v slovenskom jazyku) sú pravdepodobne prorockého významu, pretože číslo sedem má význam nebeskej dokonalosti! Okrem toho významní a preslávení básnici a spisovatelia sa vyjadrili, že [...]

učiteľ slovenska 2020

Učiteľom Slovenska 2020 je pedagogička zo Senca

21.01.2021 18:42

V novovytvorenej kategórii Učiteľ na diaľku vyhral Dávid Králik.

český parlament

Potýčka kvôli rúškam. V českom parlamente sa pobili poslanci

21.01.2021 18:16

Nezaradený poslanec Lubomír Volný sa dostal do slovného konfliktu s podpredsedom Poslaneckej snemovne Tomášom Hanzelom.

NR SR

Čepček opäť navrhuje obmedzenie potratov, vysvetľovať to má na klube OĽANO

21.01.2021 17:44

Poslanec Martin Čepček (OĽANO) podobný návrh už podával v lete minulého roka.

Filipíny, chocolate hills, čokoládové kopce,

Pri južných Filipínach zaznamenali silné zemetrasenie s magnitúdou 7

21.01.2021 17:24

V oblasti nebolo vydané varovanie pred vlnami cunami.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 85912x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu

Kategórie