Založ si blog

Daniel – rozprávka o dnešnej histórii

Staroveký izraelský prorok Daniel, okrem Ježiša Krista, patrí medzi najzaujímavejšie osobnosti v celej ľudskej histórii! Jeho kniha je plná predobrazov vzťahujúcich sa na súčasnosť! Sám Daniel, ktorého hebrejské meno preložené do slovenského jazyka znamená ‘Môj Sudca je Boh’, nerozumel väčšine toho, čo sám napísal. Napríklad:

‚V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Ale kráľ severu naňho zaútočí s bojovými vozmi, jazdcami a mnohými loďami, vtrhne do krajín a preženie sa nimi ako záplava. Vstúpi aj do krajiny Okrasy a mnoho krajín padne. Ale títo z jeho rúk uniknú: Edom, Moáb a poprední z Ammóncov. Rozprestrie svoju moc nad krajinami, Egypt neunikne’ – Daniel 11:40-42.

Zrod kráľov juhu a severu začína po rozpade gréckeho impéria Alexandra Veľkého, keď jeho impérium bolo rozdelené medzi jeho štyroch generálov. Najprominentnejší z nich boli generál, ktorý vládol nad územím časti Sýrie – na sever od Izraela, druhý, ktorý vládol v Egypte, to jest na juh od Izraela alebo ako to Daniel opísal – krajina Okrasy.

Grécke impérium bolo nahradené Rímom, ktorý bol nahradený Britským impériom a existuje až dodnes vo forme Britského, ale dnes už finančného celosvetového systému. Zatiaľ čo Egypt je dnes reprezentovaný spojenými Štámi Americkými, pozostávajúcimi z kolónií, ktoré boli založené emigrantami z UK a z mnohých iných európskych krajín.

A presne tak, ako obaja, kráľ juhu a kráľ severu, medzi sebou viedli neustále vojny, tak je to až dodnes! Inými slovami, staroveká rozprávka medzi dvoma kráľmi pokračuje a tak ako to pod inšpiráciou opísal prorok Daniel, tak sa pomaly ale iste napĺňa jeho prproctvo, ktoré on sám nechápal, pretože anjel Gabriel povedal, aby ho zapečatil až do času konca!

Rozprávka o knihe Dr D. Martina

30.07.2021

Cestujte po celom svete s doktorom Cyrusom Alexandrom, keď režíruje o živote v úvodnom románe doktora Davida Martina. Od vetrom ošľahaných stepí Mongolska cez pulzujúcu Dubajskú púšť až po vysoké tyče na Manhattane spája tento epický triler globálne politické udalosti posledných dvanástich rokov s gobalizmom tak blízkym a neuveriteľným, že vás nechá premýšľať, [...]

Rozprávka ako Rusi pomáhali Trumpovi!

19.07.2021

Existuje dôkaz, že Ruské tajné služby údajne pomáhali vo voľbách psychicky labilnému jedincovi Trumpovi, podľa Britov!? Z Kremľa unikli dokumenty, ktoré ale presne odhaľujú podrobnosti. Osobne to nariadil Vladimír Putin. Ale podľa dokumentu cieľom bolo pomôcť labilnému Donaldovi J. Trumpovi, dostať sa na prezidentskú stoličku!? Lenže podrobnosti o takomto ale celkom [...]

Rozprávka o senilnom deduškovi v USA

11.07.2021

Dávno-pradávno žil na svete cisár, a ten sa tak rád parádil, že na drahé šaty utrácal všetky peniaze…ale nie, prepáčte, táto rozprávka bude o senilnom deduškovi, ktorý urobil všetko, aby mohol byť prezidentom najsilnejšej krajiny v histórii celého sveta! A tak sa aj stalo! Splnilo sa v ňom biblické proroctvo, ktoré sa v pradávnej minulosti splnilo na kráľovi celého [...]

grécko požiar

V Severnom Macedónsku vypukol rozsiahly požiar, nasadili armádu

03.08.2021 07:49

Mohutný požiar zachvátil okolie mesta Kočani vo východnej časti krajiny. Oheň sa priblížil už aj k obydliam.

Košice, U.S. Steel

V Košiciach odborári v uliciach žiadali kratší pracovný čas

03.08.2021 06:30

Podľa odborárov z hutníckej fabriky nie je čas na dlhší pracovný čas. Svojim protestom chceli podporiť kolektívne vyjednávanie.

Eduar Heger / Igor Matovič /

Obavy z epidémie slabnú. Rovnako aj dôvera vo vládu

03.08.2021 06:00

Pocit ohrozenia koronavírusom je čoraz slabší. Vrcholil začiatkom tohto roka a odvtedy sa Slováci menej a menej obávajú epidémie.

SR Prešov OC koronavírus očkovanie Janssen POX

ONLINE: Koronavírusom sa nakazilo už 60 miliónov Európanov

03.08.2021 06:00

V regióne Európy zomrelo viac ako 1,2 milióna ľudí s COVIDOM-19, pričom koniec pandémie je stále v nedohľadne.

rozpravkar

Niet krajších rozprávok než tie, ktoré napíše sám život. (Hans Christian Andersen)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 111675x
Priemerná čítanosť článkov: 1573x

Autor blogu

Kategórie